reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Türkiye’ye yapay zeka laboratuvarı kurdu

Samsung yapay zeka teknolojisini Türkiye’ye getirdi. Ankara Üniversitesi bünyesinde Samsung Yapay Zeka Laboratuvarı’nı açan teknoloji devi, bu anlamda Türkiye’deki ilk yapay zeka girişimini hayata geçirmiş oldu.

Tüm cihazların ve laboratuvar ekipmanlarının Samsung Electronics Türkiye tarafından temin edildiği Yapay Zeka Laboratuvarı’nda üniversite öğrencileri becerilerini olgunlaştırma, laboratuvar ortamında pratik bilgiler edinme ve yapay zeka alanında araştırma yapıp kendi çalışmalarını geliştirme olanağı bulacak. Konuyla ilgili dersler sayesinde, öğrencileri başarılı bir kariyere hazırlayacak olan Yapay Zeka Laboratuvarı, öğrencilere geleceğin teknolojileri üzerinde çalışma olanağı bulabilecekleri bir platform sağlayacak. Laboratuvardan 20’nin üzerinde akademik personel ve asistan ile 600’ü lisans, 100’ü lisansüstü olmak üzere 700 öğrenci yararlanacak.

1463399932_Samsung_Yapay_Zeka_Laboratuvari_Acilisi_toplu_foto2
Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yunsoo Cho, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Yapay Zeka Laboratuvarı ile Samsung ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle yapay zeka alanında yenilikçi çalışmaların yürütülmesi hedefleniyor.