reklamı kapat

POPÜLER

samsung
welt
Rink
TipTalk

Samsung üç yeni gizli projesini duyurdu

30 Aralık 2015

Samsung, gizli laboratuvarında imza attığı yeni ürünleri ilk kez CES Fuarı’nda görücüye çıkaracağını duyurdu. Creative Lab çatısı altında tanıtılacak cihazlardan ilki Welt adını taşıyan akıllı kemer.

Atılan adım sayısını ve yeme alışkanlıklarını takip edebilen akıllı kemer, görünüş olarak normal bir kemere benziyor. Akıllı sensör teknolojisi yardımıyla kullanıcıların bel genişliklerini kayıt altında tutabiliyor ve oturma süresini hesaplayabiliyor. 

Sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanan gelişmiş el hareketleriyle kontrol edilebilen kumanda ise CES’te tanıtılacak diğer ürünler arasında yerini alacak. Rink adını taşıyacan cihaz, sanal gerçeklik gözlükleriyle uyumlu şekilde çalışacak ve elin etrafına takıldıktan sonra sanal gerçeklik deneyimini ileri seviyeye taşıyacak. 

Samsung’un fuarda tanıtacağı bir diğer cihaz ise TipTalk. Bir saat kayışı olan TipTalk, Gear S2 gibi akıllı saatlerle uyumlu şekilde çalışıyor. Kulaklık takılı değilken dahi bu cihaz sayesinde müzik dinlenebiliyor veya telefon görüşmesi yapılabiliyor. Kullanıcıların bunun için kayışın takılı olduğu koldaki parmaklarından birisini kulaklarına götürmesi gerekiyor.

YORUMLAR