reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan 4K çözünürlüklü 85 inçlik Ultra HD TV

Samsung‘un CES Fuarı‘nda 4K çözünürlüklü 85 inçlik UHD TV’sini tanıtacağını geçen hafta geçen hafta internet sayfamız üzerinden sizlere aktarmıştık. Şirket, ilk olarak CES’te tanıtacağı televizyonuna ait videoyu kendi blogu Samsung Tomorrow üzerinden yayınlamış ve ardından CES’de tanıtacağı yeni televizyona ait bir fotoğrafı da kendi blogu üzerinden yayınlamıştı.

Samsung, bu iddiaları boşa çıkarmayarak 85 inçlik 4K televizyonunu CES Fuarı’nda nihayet görücüye çıkardı. Timeless Gallery olarak adlandırılan farklı bir çerçeve tasarımıyla birlikte kullanıcıların karşısına çıkan S9 UHD TV isimli televizyonda, “Precision Black Pro” teknolojisi kullanılıyor. Bu teknolojisi sayesinde yüksek kontrast oranlarına çıkılabiliyor. Full HD videoların daha yüksek çözünürlüklerde daha net görünmesine olanak tanıyan televizyonun 120 wattlık 2,2 kanal ses sisteminin de bulunduğunu belirtelim.

Samsung S9 UHD TV

ES7000, ES8000 ve ES9000 televizyonlarda yer alan ses ve hareketle kontrol desteğini de kullanıcılara sunacak olan televizyonda 1,35 Ghz hızında çalışan dört çekirdekli A15 işlemci bulunuyor.

Optik ses çıkışı ve 4 adet HDMI bağlantı noktasına da sahip olan televizyon Samsung’un yeni Smart Hub arayüzü ile birlikte geleceği belirtiliyor. Mart ayında satışa sunulması beklenen televizyonun satış fiyatı ise henüz belli değil. Samsung, 95 inç ve 110 inç’lik televizyonlarını da bu yıl içinde satışa sunmayı planlıyor.
samsung-s9000