reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Selfie çekmeyi sevenlere özel çift ön kameralı X9s ve X9s Plus tanıtıldı

Çin merkezli bir akıllı telefon üreticisi olan Vivo bu hafta sonunda iki yeni modelini tanıttı: X9s ve X9s Plus. Bu cihazlar selfie çekmeye düşkün kullanıcılara özel çift ön kamera deneyimi sunuyor. Böylece daha başarılı fotoğraflar çekip, paylaşmak mümkün hale geliyor.

Advertisement

Temelde X9s ve X9s Plus modelleri birbirlerine fazlasıyla benziyor. Dışarıdan bakıldığında tasarım açısından herhangi bir fark görülmüyor. Sadece isminden anlaşılacağı üzere X9s Plus daha büyük bir ekrana sahip. Bunun yanında X9s’in pil ömrü biraz daha az. Geri kalan özellikler neredeyse tamamen birbirine benziyor diyebiliriz.

Teknik özelliklere kısaca göz atarsak X9s Plus biri 20 megapiksel diğeri 5 megapiksel olmak üzere iki ön kameraya sahip. Arka kamera ise 16 megapiksel olmasıyla dikkat çekiyor. Android 7.1.1 işletim sisteminin yer aldığı cihazın 5.85 inç Full HD AMOLED ekranı bulunuyor. 4 GB RAM’e sahip cihazın dahili hafızası 64 GB. Pil kapasitesi ise 4,015mAh.

Daha uygun fiyata sahip olan X9s‘in ön kamera özellikleri diğer model ile tamamen aynı. Dolayısıyla X9s önce kamera açısından X9s Plus’ı aratmıyor diyebiliriz. Android 7.1.1 işletim sistemi ile gelen akıllı telefonda 5.5 inç Full HD AMOLED ekran yer alıyor. Tıpkı diğer model gib iX9s’de de 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip. Bu cihazın pil kapasitesi ise 3320mAh.

Cihazların satış fiyatlarına baktığımızda X9s’in 396 dolardan piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. X9s Plus ise 440 dolardan alıcı buluyor.