reklamı kapat

POPÜLER

Son İtalyan, Ferrari California T görücüye çıktı

Ferrari süper otomobiller ailesinin son üyesi California T resmi olarak tanıtıldı. Hard-top sisteme sahip cabrio araç, selefi California’dan 70 beygir daha fazla güce, yüzde 49 artırılmış torka ve yüzde 15 daha tasarruflu yakıt tüketimine sahip. 560 beygir gücündeki 3,9 litre V8 motor, Ferrari tarafından şimdiye kadarki en heyecan verici sese sahip olduğu belirtilen yeni bir turboşarj tasarımına sahip.

Aracın bir önceki nesle ilave 70 beygiri, 0-100km performansının 3,6 saniye olmasını sağlarken yakıt tasarrufu da aracın emisyon değerlerini yüzde 20 azaltmış. Yeni vites kutusu, yeni süspansiyonu, yüzde 50 daha hızlı Magneride amortisörleri, F1-Trac çekiş kontrol sistemi ve karbon seramik frenleri ile Ferrari California T, firmanın güç ve teknoloji birlikteliğini tam olarak yansıtan bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Tavanı 14 saniyede kapanabilen araçta dört koltuk bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere arka koltuklar çocuklar için ideal diz mesafesine sahip. Fiyat ve satış tarihine yönelik herhangi bir bilgi bulunmazken süper otomobilin resmi tanıtımı mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.