reklamı kapat

POPÜLER

Sony 4K

Sony, 2014 Dünya Kupası’ndaki üç maçı 4K kaydedecek

Mevcut yayın teknolojileri 4K çözünürlüğün evlerimize havadan gelmesine uygun olmadığı için bu yaz Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nı 4K olarak izleyemeyeceğiz ama FIFA ile iş birliğine giden Sony, üç maçı başta sona ultra yüksek çözünürlüklü 4K kameralarla kaydedecek.

12 Haziran – 13 Temmuz arasında düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın eleme maçlarından biri, çeyrek final maçlarından biri ve Rio’daki Maracanã Stadyumu’nda oynanacak final maçı Full HD çözünürülüğün dört katı daha detaylı görüntüler sunan 4K kameralar aracılığıyla kaydedilecek. Maç kayıtları, Sony tarafından pazarlama amacıyla kullanılacak ve aynı zamanda FIFA tarafından da kupa sonrasında yayınlanacak.

4K içeriğin canlı olarak yayınlanmasının önündeki en büyük engel, uydu üzerinden gelen görüntüyü anlık olarak işleyebilecek güçteki işlemci ve codec’in henüz evlerimizde kullandığımız uydu alıcılara ulaşamamış olması. Bu kupayı değil ama bir sonraki 2018 yılında Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nı 4K izleyeceğimiz kesin gibi.

İLGİLİ HABERLER