reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium Rosso, kırmızının asaletiyle geliyor

Geçtiğimiz mayıs ayında gün ışığına çıkan kırmızı renkli Sony Xperia XZ Premium çok yakında satışa sunuluyor. Daha önceden sadece Asya pazarında satışa sunulacağı belirtilen kırmızı renkli Sony Xperia XZ Premium, Avrupa’da da kullanıcıların beğenisine sunulacak. “Rosso” adıyla karşımıza çıkan telefon çarpıcı görünümüyle tüm dikkati üstüne çekiyor. İtalyanca kırmızı anlamına gelen Rosso renk seçeneğine sahip Sony Xperia XZ Premium’un Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Dünyanın ilk 4K HDR ekranlı akıllı telefonu: Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium, dünyanın ilk 4K HDR ekranına sahip akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor. Genellikle Sony’nin ve diğer şirketlerin üst segment televizyonlarında gördüğümüz bu teknoloji kullanıcılara çok daha canlı ve parlak renkleri sunuyor. HDR desteği sayesinde geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunan telefon buna ek olarak gerçek siyah ve koyu renklerin de ortaya çıkmasına imkan tanıyor. Akıllı telefonun göze çarpan özelliklerinden biri de Motion Eye adı verilen kamera sistemi. Sony Xperia XZ Premium bu kamera sistemiyle çok daha kaliteli çekimler yapmanıza imkan tanıyor. Bir önceki kamera sistemine kıyasla yüzde 19 daha parlak ve yüzde 50 daha az grenli fotoğraflar çekebilen telefon bununla birlikte devrim niteliğinde bir özellikle birlikte geliyor. Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu 720p çözünürlükteyken 960 kare hızında ağır çekimler gerçekleştirebiliyor. Bilindiği üzere iPhone 7, Full HD çözünürlükte saniyede 120 kare, 720p çözünürlükte ise saniyede 240 kare hızında ağır çekim video desteğine sahip. Bu yeni sensör ise akıllı telefonların kameralarında çok daha ağır çekimler yapabilmenize izin veriyor. Saniyede 30 kare 4K video kaydedebilen kameranın çözünürlük değeri ise 19 megapiksel.

Ön kamerasında yüksek kalitede selfie çekimler için 13 megapiksel kameraya destek veren telefonun şüphesiz en dikkat çeken özelliği 4K ekranı. 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü ekranıyla gözlerimize bayram yaşatmaya hazırlanan telefonun piksel yoğunluk değeri ise oldukça yüksek. 801 ppi piksel yoğunluk değeri sunan IPS LCD ekranın Gorilla Glass 5 kaplamaya sahip olduğunu da unutmadan söyleyelim. IP68 sertifikasıyla 1,5 metre su altında 30 dakika boyunca çalışabilen telefonda Android 7.1 yüklü geliyor. Sony Xperia XZ Premium’un Türkiye’deki satış fiyatı ise 2.800 TL