reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z5 incelemesi

Uzun zamandır yenilenmeyen tasarım diliyle tepki toplayan Sony, gelişmiş kamera yetenekleriyle dikkat çeken yeni amiral gemisi Xperia Z5‘i sunar.

Tasarım, akıllı telefon üreticilerinin başının belası. HTC ve iPhone arasındaki tasarım çekişmesi henüz tazeliğini koruyor. Eninde sonunda iPhone’la kıyaslanmak, akıllı telefon üreticilerinin hiçbir şekilde kaçamayacağı bir durum. Fakat Sony, tam Sony’ye yakışan bir hareketle tasarım konusunda her zaman farklı bir yerde durmayı başardı. Hem ön hem arka yüzde cam kullanımı, alüminyum çerçeveler, köşeli hatlar, kapaklar altına gizlenen bağlantı noktaları ve kart girişleri; Z serisi mobil cihazları birbirine benzeyen rakiplerle kıyaslanmaktan kurtardı. Sony genelde malzeme kalitesinden yana hep en iyi noktada duruyor ve kendi haritasına göre dengeli bir yol izliyordu. Fakat Z serisinin karakteristiği haline gelen bu tasarım dilinin bugüne kadar biraz bile değişmemesi ve cihazların genelde çok yüksek fiyat seviyesinden satışa sunulması yüzünden yoğun eleştirilerin hedefi olması, Sony için yeni bir haber değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony Xperia Z5 incelemesi” için 5 cevap

 1. Kauss dedi ki:

  Güzel telefon

 2. Ufuk gürlek dedi ki:

  Sony nin zaten gece çekimlerine karşı bi sıkıntısı var, z1 kullanıyorum ön kamera gece çekimlerinde resmen piksel piksel

 3. isaac dedi ki:

  Ben z3 kullaniyorum onda da ayni. Bu on kameralarin kalitesizligiyle ilgili. Simdi f degerini artiriyorlar ve daha iyi on kamera yapiyorlar. z5 te bu problemi yasayacagini dusunmuyorum bende yakinda gecis yapacagim sanirim

 4. Bülent Peker dedi ki:

  Değerli kardeşim, gece çekimleri deyip duruluyor. Z2 kullanıyorum memnun olmadığım tek yanı yok. Kamerasına laf söyletmem zaten. gündüz çekimleri olağanüstü, gece çekimleri de gayet güzel. En son 3-5 gün önce kar yağışı devam ederken, gece saat 01 sıraları fotoğraflar çektim. Gren, kumlanma. gürültü ne derseniz deyin, eser yok eser.. Cam gibi fotoğraflar.

 5. Ugur Demirtaş dedi ki:

  Bence sony nin tek eksi tarafı kamerası. Gündüz çekimlerinde nerdeyse bütün amiral gelsi dediğimiz telefonlarda güzel sonuçlar çıkıyor. Mühim olan düşük ışıkta iyi bisiler çıkarması. Sony herzamanki gibi akşam, karanlık ortamlarda fotoğraf kalitesinde sınıfta kaliyor.