reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den şaşırtan uyarı: Telefonları su altında kullanmayın

Sony’nin akıllı telefonları dendiğinde akla hemen su geçirmezlik özelliği geliyor. Sadece üst seviye değil, orta ve giriş seviyesi cihazlarında da su geçirmezlik özelliği sunan Sony, reklamlarında da sık sık bu özelliği ön plana çıkarmakta. Ancak şirketin güncellenen destek sayfasında belirtilenlere göre Sony, cihazın su altında kullanılmasını istemiyor.

Telefonları laboratuvar ortamında kapalı bir vaziyette test ettiklerini ifade eden Sony, su altında yapılan testlerde cihazın nazik bir şekilde 1,5 metre derinliğindeki suya bırakıldığını ve 30 dakika sonra çıkarılarak özelliklerinin test edildiğini belirtiyor. Cihazın su altında kullanılmasının test edilmediğinin altı çizilirken kullanıcıların da su altında telefonlarını kullanmamaları öneriliyor. Daha önce su geçirmezlik konusunda yaşanan sorunlardan dolayı birçok kez davalık olan Sony’nin bu hamleyle birlikte olası yeni davaların önüne geçmek istediği düşünülüyor. Su altında fotoğraf çekmek için bu cihazı almak isteyenler ise hayal kırıklığına uğrayacak gibi görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony’den şaşırtan uyarı: Telefonları su altında kullanmayın” için bir cevap

  1. Teknoloji Güzeldir dedi ki:

    Çok mantıklı bir karar bence. Bazıları bu işin iyice suyunu çıkarmıştı. Suya dayanıklı diye telefonlara yapmadıkları kalmadı. Bence Sony’nin bu özellikten yavaş yavaş kurtulması gerekiyor. Bence resmi bir açıklama yaparak cihazların sadece kazayla üzerine su dökülmesi, yağmur suyu gibi durumlarda, diğer markalara oranla biraz daha dirençli olduğunu açıklamaları lazım.