reklamı kapat

POPÜLER

sony xperia e4

Sony’nin giriş seviyesi modeli Xperia E4 resmen tanıtıldı [Video]

Sony yeni giriş seviyesi modeli Xperia E4‘ü resmen görücüye çıkardı. İlk bakışta alıştığımız Xperia tasarımından farklı oluşuyla dikkat çeken telefon, gelecek nesil Xperia modellerinin de tasarım değişikliğine gidebileceğinin sinyallerini veriyor.

Yuvarlak hatlarıyla dikkat çeken Xperia E4, Sony’nin yeni tasarım çizgileri hakkında önemli ipuçları veriyor. MWC 2015‘te tanıtılması beklenen Xperia Z4’ün de benzer bir tasarımla geleceği dedikoduları şimdiden tavan yapmış durumda. Biz Xperia E4’e dönecek olursak, telefon doğal olarak iddialı teknik özelliklere sahip değil. Sony’nin yeni giriş seviyesi telefonunda 960 x 540 piksel çözünürlüklü 5 inç ekran, 1,3 GHz hızında dört çekirdekli MediaTek işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza, 5 megapiksel arka kamera ile 2 megapiksel ön kamera ve 2300 mAh kapasiteli pil gibi özellikler yer alıyor.

Telefon ne yazık ki Android 5.0 yerine 4.4.4 KitKat sürümüyle geliyor. Fiyat ve çıkış tarihi bilgileri şimdilik açıklanmayan Sony Xperia E4, daha detaylı bir şekilde MWC 2015’te tanıtılacak.

VİDEO