reklamı kapat

POPÜLER

Steve Ballmer: Windows telefonlar Android uygulamalarını çalıştırmalı

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, Windows phone ile ilgili yaptığı açıklamayla kullanıcıların duygularına tercüman oldu. Ballmer, Android uygulamalarının Windows Phone’a taşınması projesinin rafa kalkmasını hayal kırıklığı olarak nitelendirdi.

Daha önce hissedar toplantısında neden Windows Phone‘a kaliteli uygulamalar gelmediği yönündeki soruları yanıtlayan Microsoft CEO’su Satya Nadella, geliştiricilerin PC, Xbox One ve mobil platformda birlikte çalışabilecek uygulamalar üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Ancak bunun yeterli olmadığını düşünen Ballmer, Windows’a Android uygulamalarının gelmesi gerektiğini dile getirdi. Buna karşın Microsoft şu an Android’le uğraşmak yerine iOS geliştiricilerinin Windows Phone için daha kolay uygulama hazırlayabilmesi için çaba gösteriyor. Android uygulamalarının gelecekte bir gün Windows’ta yer alıp almayacağı ise belirsizliğini koruyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Steve Ballmer: Windows telefonlar Android uygulamalarını çalıştırmalı” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    iOs ya da Android uygulamalarını windows 10’a import etmek geliştiriciler için çok kolay artık. Bence android market windows phone cihazlara gelmemeli. Bunu WP kullanan biri olarak söylüyorum. Android markette çok fazla çöp uygulama var ve iki market arasındaki makas çok da geniş değil.

  2. Hakan dedi ki:

    Cross platform uygulama geliştirmek zaten kolay ama MS’un yaptığı var olan uygulamaların geçişini kolaylaştırmaktı. Bu projenin iptali tabi üzücü