reklamı kapat

POPÜLER

turkcell

Taksilerde yepyeni bir dönem başlıyor

Turkcell’in 4.5G altyapısını ve dijital uygulamalarını kullanan Taxi 7×24 platformuyla taksilere de geliyor. TETAŞ Elektronik’in yeni nesil taksi platformu Taxi 7×24, mobil iletişim, içerik ve ödeme altyapısı için Turkcell ile işbirliğine giderek taksileri dijital hale getiriyor.

Dijital taksi, Taxi 7×24 ile taksiciler ve müşteriler daha güvenli ve konforlu yolculuk yapabiliyor. Tek merkezden kontrol edilebilecek taksilerin hangi dakika nerede oldukları görülebilirken, dijital hale gelen taksimetreler de yine aynı merkezden sıra beklemeden kolayca uzaktan güncellenebiliyor. Sistem için her taksinin içine biri yolcu kullanımında olmak üzere iki adet tablet yerleştiriliyor. Bu tabletler sayesinde şoförler, taksi çağrılarını kolayca alabiliyor., gidecekleri yeri navigasyon üzerinden rahatlıkla bulabiliyor. Müşteriler ise tablet üzerinden internete girebiliyor, kendilerine sunulan içeriklere ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TurkkTaksi çağırma döneminde yeni dönem

Tamamen yerli olan 7×24 platformunda taksi çağırma ve ödeme sistemleri de yerli. Sisteme entegre hale getirilen BiP uygulaması ile yolcular kendisine en yakın taksiyi tek dokunuşla çağırabiliyor. Yerli ödeme sistemi Paycell sayesinde de yolcular isterse taksi ücretini Turkcell hattı üzerinden ödeyebiliyor ve bunu ay sonunda gelen faturasında görüyor. Ayrıca kredi kartı üzerinden yapılacak ödemelerde de Paycell altyapısı kullanılıyor. Müşteri alışverişini de yolculuk sırasında yapabilecek, mağazadaki herhangi bir ürünü Paycell altyapısı sayesinde zaman kaybetmeden tabletten satın alabiliyor.