reklamı kapat

POPÜLER

Tarih baştan yazılabilir! Corbelatti Missile 500 km/s hızla dünyanın en hızlısı olmak için geliyor

23 Ocak 2018

İtalya merkezli olarak tüm dünyanın karşısına çıkmaya hazırlanan Corbelatti Missile, Hennessey’nin henüz kanıtlayamadığı değeri daha da yukarı çekebilir.

Geçtiğimiz yıl büyük bir keyifle takip ettiğimiz dünyanın en hızlı otomobili yarışında resmi kaynakların onayıyla Koenigsegg ipi göğüslemeyi başarmıştı. Bugatti ve Hennessey gibi iki önemli üreticinin arasından sıyrılarak Agera RS ile saatte 457 kilometre gibi limitlere çıkan İsveç merkezli üreticinin bu rahatlığı çok da kısa sürmeyecek gibi gözüküyor. Bundan tam 20 gün önce SSC‘nin hazırlığı içerisinde olduğunu duyurduğu yeni modelle birlikte sinyalini verdiği hız rekoru sürecine, tarih yazmaya kararlı bir marka daha ekleniyor. İlk detayları karşımızda duran Corbelatti Missile için dile getirilen değerler ise tüm zamanların kurallarını değiştirecek cinsten.

Şimdilik elimizde ön izleme niteliğinde görsellerinin olduğu Corbelatti Missile’ın, neyse ki akıllara gelen ilk teknik değerleri mevcut durumda. Kaputunun altında 9.0 litrelik V8 bir makinenin kullanılacağı söylenen aracın 1.800 beygirlik güç ve 2.350 Nm gibi korkutucu tork değeriyle sahne alması bekleniyor. Missile’ın erişebileceği söylenen ve ona dünyanın en hızlı otomobili unvanını getirecek değerse saate 500 kilometre! Ebatsal olarak 4,67 metre uzunluk ve 2,04 metre genişliğe sahip olan araçta kullanılan parçaların neredeyse hepsi karbon fiber alaşımdan üretilmekte. Önümüzdeki günlerde daha somut detaylarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz İtalyan Corbelatti Missile ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.