reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü yayınlandı [Video]

Microsoft, Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünü yayınladı. Microsoft’un kendi blogu üzerinden yaptığı duyuruya göre bu sürüm şu an için belli Lumia modelleriyle kullanılabiliyor. İlk etapta Lumia 630, Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 ve Lumia 830 cihazlarıyla çalışan Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünün ilerleyen dönemlerde daha fazla cihaza gelmesi planlanıyor.

Microsoft Windows ekibinden Joe Belfiore, YouTube kanalı üzerinden Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü hakkında bir video yayınladı. Türkçe altyazılı bu tanıtım videosunda Telefonlar için Windows 10’un özelliklerinden bahsediliyor. Kullanıcıların gelen bildirimlere satır içinde cevap verebilmesi ve kullanıcı arabirimindeki her veri alanına yazacağınızı konuşarak dikte edebilme özelliği Windows 10’da dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Canlı kutucukların arkasına fotoğraf ekleme özelliğinin de bulunduğu Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü, e-postaları önem sırasına koymayı da daha hızlı hale getirdiğini belirtelim.

Telefonlar, tabletler ve PC’ler arasında çalışabilecek uygulamalar da Windows 10’da karşımıza çıkıyor. Windows 10’a yüklenmiş tarayıcıya büyük bir güncelleme yaptıklarını belirten Belfiore, bu tarayıcının PC’ler, tabletler ve telefonlar arasında çalışabileceğini dile getirdi. Geliştirilen fotoğraf uygulamasının PC ve telefondaki her fotoğrafı gösterdiğini söyleyen Belfiore, bu özelliğin OneDrive’ın oto-senkronize hizmeti sayesinde gerçekleştiğini ifade etti. Belfiore, müzik ve video uygulamalarının da yenilendiğini açıkladı. Şu an için sınırlı sayıdaki özelliğin yer aldığı Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünü kullanmak için ilk başta Windows Insider Program‘ına kayıt olmanız, ardından Windows Insider uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekiyor.

VİDEO