reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Hilux Dakar

Toyota Hilux, Dakar versiyonuyla yarışlarda ipi göğüslemeyi başardı

Revize edilen altyapı elemanlarıyla 2022 Dakar Ralli’sine çıkan Toyota Hilux GR DKR T1+ versiyonu, pilot ekibiyle birlikte liderliğe oturdu.

Bu yıl 44. kez gerçekleştirilen Dakar Rallisi’inde Toyota GAZOO Racing zirvede kendisine yer açmayı başardı. Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olarak kabul edilen organizasyonda Toya Hilux, GR DKR T1+ versiyonuyla önemli bir sınav verdi ve motor sporlarında bir zafere daha imza attı. Japon üretici adına yarışan Nasser Al-Attiyah ve co-pilotu Mathieu Baumel ralliyi 27 dakika 46 saniye farkla galibiyeti elde etti. 2019’da da yarışı kazanan, Al-Attiyah yeni zaferiyle birlikte ikinci Dakar galibiyetinin sahibi oldu. Bununla birlikte Toyota adına yarışan diğer ikililerden Henk Lategan ve Brett Cummings rallinin kapanış etabını ilk sırada tamamladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Hilux, bir üst seviyeye taşıyan versiyonuyla kendini kanıtladı

Bu galibiyet, yeni geliştirilen GR DKR Hilux T1+ yarış aracı için de büyük bir başarı oldu. Yapılan revizyonlarla birlikte daha büyük jantlara ve lastikleri beraberinde getiren modelin süspansiyonları da tamamen yenilenen ve sürüş dinamiklerini bir üst seviyeye taşıyan parçalar arasında. Aracın kaputunun altında ise 3,5 litrelik çift turbo V6 motor da bitişle birlikte dayanıklılık sınırlarını da bir kez daha kanıtlamış oldu. Toyota’nın Hilux ile elde ettiği bu zafer markanın sürekli olarak mühendislik geliştirmelerini ve daha iyi otomobiller yapma hedefinin önemli bir basamağı olarak görülüyor.

İlgili video