reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Tundra’sıyla 1,5 milyon km deviren sürücüye yeni otomobil verildi

Şehirler arası, hatta ülkeler arası yol yapan kamyon ve tır şoförlerini saymazsak kilometre bazında milyonun üzerine çıkmak çok rastlanan bir şey değil. Üstelik bu rakamları aynı otomobilde görmek neredeyse imkansıza yakın. Toyota Tundra’sıyla 1,5 milyon km deviren sürücü, bunu otomobilini hala ilk günkü gibi tertemiz tutarak başardı ve karşılığını fazlasıyla aldı.

Victor Sheppard isimli sürücü, 2007 yılında satın aldığı Toyota Tundra’sını hemen hemen her gün Los Angeles’taki evinden Kuzey Dakota’ya, Wyoming’e ve hatta bazen en doğudaki Virginia’ya kadar sürdü. Yılda ortalama 125 bin mil (200 bin km) yol kat eden Sheppard, 2016 itibarıyla 1 milyon mili (1,6 milyon km) devirdi. Üstelik tüm bunları otomobilinin motorunu ve şanzımanını değiştirmeden gerçekleştirdi. Ancak elbette otomobilin diğer tüm bakımlarını eksiksiz yaptırdı. Sheppard dokuz yıl içinde tam 117 kez servise uğradı.

Bu ilginç haberin internette duyulması üzerine Toyota harekete geçti. Sheppard’ı ziyaret eden otomobil devi, bu sadakatin karşılığını 2016 model Tundra ile ödüllendirdi. Toyota, yeni otomobilin karşılığında eskisini almayı ihmal etmedi. Japon mühendisler 1,5 milyon yol kat edip bu kadar sağlam kalmayı başaran otomobili incelemeye alacak.