reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14 Plus

Trafik kazalarını algılayabilen ve uydudan iletişim sağlayan iPhone; iPhone 14 Plus incelemesi

 - Güncelleme: 26 Kasım 2022 21:34

Trafik kazalarını algılayabilen iPhone 14 ailesinin 6,7 inç ekranla gelen yeni modeli iPhone 14 Plus ailenin en uzun pil ömrü sunan modelleri arasına katılıyor. Uydu bağlantı desteğiyle de dikkat çeken modeli enine boyuna mercek altına aldık.

Apple eylül ayında gerçekleştirdiği etkinlikte iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleriyle birlikte iPhone 14 Plus’ı da görücüye çıkartmıştı. İlk iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini Türkiye’de satışa sunan Apple, 14 Plus’ı geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de piyasaya sürdü.

iPhone 14 Pro Max‘in kırpılmış bir versiyonu olan model Apple’ın en uzun pil ömrüne sahip telefon modelleri arasına katılıyor. A15 Bionic işlemcisinden güç alan model Pro Max’te olduğu gibi 6,7 inçlik bir ekranı bünyesinde barındırıyor. Sektörde bir ilk olan uydu üzerinden Acil SOS özelliğiyle fark yaratan telefon aynı zamanda serinin diğer modellerinde olduğu gibi ciddi trafik kazalarını algılayabiliyor. Akıllı telefon bir bilinç kaybı yaşanması durumunda acil çağrı merkezlerini  otomatik olarak arayabiliyor. iPhone 14 Plus trafik kazalarını kabin basıncındaki değişiklikleri algılayabilen barometre, GPS ve  kazalardaki kuvvetli gürültüleri tanıyabilen mikrofon sayesinde algılıyor.

İLGİLİ HABERLER