reklamı kapat

POPÜLER

Tüm elektronik cihazları kontrol eden uzaktan kumanda: HUIS [Video]

01 Temmuz 2015

Kendi fon toplama sitesi First Flight‘ı duyuran Sony, bağış bekleyen ilk projesiyle elektronik cihazların yarattığı problemlerden birinin çözümü olmaya hazırlanıyor. Eğer klima, müzik seti, televizyon, hatta akıllı lambanızla beraber gelen kumandaları kaybediyor ya da birbiriyle karıştırıyorsanız çözümü tüm kumandalara hükmeden tek kumanda HUIS olabilir.

Sony’nin yenilikçi projesi HUIS isimli uzaktan kumanda evdeki tüm elektronik cihazları tek bir noktadan kontrol etmenize olanak tanıyor. Böylelikle gereksiz kumanda kalabalığından kurtulmanın yanı sıra, kafa karışıklığını da ortadan kaldırıyor. E-kağıt ekrana sahip olan HUIS, 1.500 mAh gücünde bir pille geliyor. Ürün hala geliştirme aşamasında olduğu için kullanım süresi ile ilgili bilgi verilmiyor. HUIS’i sahip olduğu micro USB girişinden şarj etmek mümkün.

Her kullanıcının sık kullandığı elektronik ürünler farklılık gösterebileceğinden uzaktan kumandanın ekranı kişiselleştirilebiliyor. Uyumlu olduğu markalarla ilgili geniş bir liste sunan HUIS, 5 milyon yenlik (yaklaşık 40 bin dolar) hedefinin yarısını tamamladı bile. 50 gün boyunca bağış toplamaya devam edecek olan uzaktan kumanda yaklaşık 200 dolara satılıyor.

VİDEO

YORUMLAR