reklamı kapat

POPÜLER

Türk tasarımcıdan HTC Aero konsepti [Video]

HTC’nin yeni bir tasarım ekibine ihtiyacı olduğu aşikar. Piyasadaki son amiral gemisi HTC One M9’la eleştiri oklarının hedefi haline gelen şirket, en büyük eleştiriyi neredeyse hiç değiştirmediği tasarım tarafından almıştı. HTC’ye bu konuda yardım ise bir Türk tasarımcıdan geldi.

Şirket CEO’su Cher Wang’in söz verdiği üzere HTC şu sıralar bambaşka tasarıma sahip “kahraman” bir amiral gemisi modeli hazırlığında. Aero kod adıyla telefonun teknik özellikleri sızsa da telefonun neye benzeyeceğini henüz bilmiyoruz. Ancak daha önce birçok farklı HTC modelini yeniden yorumlayan Hasan Kaymak isimli tasarımcı, bu kez henüz duyurulmayan Aero’yu HTC’den önce tasarladı.

Çerçevesiz, parıl parıl parlayan bir telefon tasarımına imza atan Kaymak, en büyük yeniliği ise tuş konusunda göstermiş. Konsept Aero’nun ses tuşları, hiç alışık olmadığımız bir şekilde telefonun alt kısmında yer alıyor. Aynamsı metal yapı oldukça etkileyici görünse de bunun özellikle gün ışığında epey parlamalara yol açacağı kesin. HTC’nin aradığı bu “kahraman” bu olabilir mi, bilemiyoruz ancak sonuç olarak gayet gösterişli bir telefon konseptiyle karşı karşıyayız. Hasan Kaymak’ın HTC Aero çalışması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=bi7tykmB1Z4&feature=youtu.be&a