reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye satışına başlanan 2017 Citroen C-Elysee’nin öne çıkan özellikleri [Video]

Citroen’in 2012 yılından beridir ülkemize sunduğu ve o tarihten itibaren yakaladığı satış ramamıyla en çok satan binek otomobil modeli konumunda olan C-Elysee yeni versiyonuyla ülkemizde satışa sunuldu.

Segmentinde en geniş arka diz mesafesi sunan otomobil olan C Elysee’de donanım iyileştirmelerinin yanı sıra dış tasarıma olumlu katkı sağlayacak çizgisel yenilikler de es geçilmemiş. İşte Citroen’in yeni versiyonla birlikte kullanıcılara sunduğu geliştirmeler.

Tasarım – Donanım

Yeni Citroën C-Elysee’nin dış tasarımında yapılan değişimlere baktığımız zaman; ön tampon, far grubu ve ızgaranın yeni bir forma kavuştuğunu görüyoruz. Araca daha modern ve yüz kazandıran yeni ön tasarımda LED teknolojisine sahip gündüz farları tamponun altında yerleştirilirken sis farlarının çerçevelerine de C formunda krom detayların eklenmiş. Aracın arkasında, Citroën’in tüm modellerinde kullanılan ve daha parlak ışık içeren 3D görünümlü stop lambaları kullanılmaya başlanırken yeni seçeneklerle birlikte araçta toplam 6 farklı renk opsiyonu kullanıma sunuluyor.


Citroën C-Elysée’nin yeni isimlendirmeye kavuşan donanım seviyelerinde önemli iyileştirmeler var. Başlangıç donanım seviyesi olan olan Live‘a; elektrikli yan aynalar, elektrikli arka camlar, ayrı göstergeli radyo/CD/MP3/Bluetooth ve USB özellikli müzik sistemini ekleyen Citroen orta donanım seviyesi olan Feel‘e arka park sensörü, 16 inçlik jant (kapak) gibi seçenekleri sunuyor. En üst donanım olan Shine‘da ise 16 inçlik alüminyum jantlar, 7 inçlik kapasitif dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, bluetooth/USB/Mirror Link/AUX ve Wifi isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor. Citroen’in bu alanda yaptığı iyileştirmelerle birlikte düşük donanımların daha tatminkar hale geldiğini de söyleyebiliriz.

Motor – Fiyat

Citroën’in Advanced Comfort Programı kapsamında koltuklarının ergonomisi ve süspansiyonları da elden geçen yeni Citroën C-Elysee’de bir adet benzinli bir adet dizel motor seçeneği olmak üzere iki farklı seçenek sunuluyor. Bu seçeneklerin dizel ayağında yer alan 1.6 litre hacme sahip motor 92 beygir güç ve 230 Nm tork sunarken ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 4,1 litre olarak veriliyor. Benzinli seçenek olan 1.2 litre hacimli motor ise 82 beygir güç ve 117 Nm tork sunarken 100 kilometrede ortalama 4,9 litrelik tüketim değerine sahip. Benzinli motor ve en düşük donanım seviyesinde başlangıç fiyatı 59,500 TL olan yeni C-Elysee’nin paylaşılan diğer fiyatlarıysa şu şekilde:

Live – 1.6 Litre Dizel – Düz vites – 69,400 TL
Live – 1.6 Litre Dizel – Düz vites – 69,300 TL
Live – 1.6 Litre Dizel – Düz vites – 72.000 TL

VİDEO