reklamı kapat

POPÜLER

Twitter, müzik uygulamasını bugün duyurabilir

Geçtiğimiz ay CNET, Twitter‘ın müzik keşif servisi We Are Hunted’ı satın aldığını belirtmişti. CNET’in bir takım kaynaklardan elde ettiği bilgide Twitter’ın We Are Hunted’ın teknolojisini kullanarak bir Twitter müzik uygulamasını kullanıma sunmayı planladığı ifade edilmişti. Kısa bir sürecin ardından bu iddialar gerçeğe dönüştü ve Twitter, We Are Hunted ekibini bünyesine kattığını doğruladı.

We Are Hunted ekibi ise internet sitelerinin kapanacağını, bundan böyle Twitter ile ayrı bir proje üzerinde çalışacaklarını söyledi. Twitter ile ortaklaşa geliştirdikleri projenin ne olduğu açıklamayan We Are Hunted, kısa bir süre içinde kullanıcıların bu konu hakkında bilgilendirileceğini belirtti. Amerikalı ünlü sunucu Ryan Seacrest‘in attığı bir tweet’te Twitter’ın müzik uygulamasının testlerine başladığını ifade etmesi de Twitter kullanıcılarını heyacanlandırdı.

AllThingsD ise Twitter müzik uygulamasının bugün kullanıma sunulacağını iddia etti. music.twitter.com adresi üzerinden ulaşılan sayfada Twitter logosu, #music etiketi ve bir giriş düğmesi yer alıyor. Bu giriş düğmesine tıkladığınız zaman karşınıza izin ekranı geliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra sayfa sizi yeniden ana sayfaya yönlendiriyor.  Bunun da sebebi müzik servisinin şu an için test aşamasında olması. Bugün kullanıcılarla buluşması beklenen müzik uygulamasının, bu haftasonu  Kaliforniya eyaletinin Indio şehrinde düzenlenecek olan Coachella Müzik Festivali‘nde de yayınlanabileceği söyleniyor.

YORUMLAR