reklamı kapat

POPÜLER

Uber, Nokia Here için 3 milyar dolar teklif etti

Nokia Here‘ın peşine düşmeyen firma kalmadı desek yanlış olmaz sanırız. Google’dan Apple‘a, Audi‘den Mercedes‘e kadar neredeyse her büyük firma Nokia Here’ı satın alabilmek için birbiriyle yarışıyor. Birçok firmanın birbiriyle kapıştığı bu rekabet ortamına Uber de 3 milyar dolarlık teklifle dahil oldu.

New York Times‘ın haberine göre Uber, taşımacılık hizmetinde daha iyi bir harita sistemi sunmak amacıyla Nokia Here’ı bünyesine katmak istiyor. Sistemin iyi bir şekilde çalışması için sürücülerin ve yolcuların birbirini kolaylıkla bulması gerekiyor. Bu eşleşmeleri hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek için ise güçlü bir mühendisliğe ve iyi bir harita sistemine ihtiyaç duyuluyor. Uber bu satın alım ile söz konusu  harita desteğini sağlamayı amaçlıyor. Ancak Uber’in işinin oldukça zor olduğunu söylemek gerek. Çünkü Alman otomobil devleri Nokia’nın ünlü harita servisini satın almak konusunda oldukça agresif davranıyor. Here’ı hangi firmanın kapacağını merakla bekliyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Uber, Nokia Here için 3 milyar dolar teklif etti” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Kullanan bilir Here harika bir uygulamadır. Dağ başında telefon çekmiyorken bile size konumunuzu yüksek doğrulukta gösterme konusunda Lumia cihazlarda başarılı çözümler sunmuştur. Malesef kayıtlı konum sayısı biraz az