reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 15

USB-C ile gelen iPhone 15 modellerine de adaptör ile ethernet kablosu takılabiliyor

Türkiye’de ve yurt dışında satışa sunulan dörtlü iPhone 15 ailesi için bazı ufak detaylar gündeme gelmeyi sürdürüyor.

iPhone 15 ailesindeki tüm telefonlar biliyorsunuz (15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max) USB-C portu üzerine kuruluyor. Bu portun getirdiği güzel imkanlar bulunuyor, telefonlara daha önce “Lightning” iPhone’larda da yapılabildiği gibi bir adaptör yardımıyla ethernet kablosu da bağlanabiliyor. Peki bir kişi neden böyle bir şey yapmak istesin? Yapılan testlere göre ethernet kablosuyla kurulan bağlantı ile kablosuz WiFi bağlantıdan çok daha yüksek internet hızlarına ulaşılabiliyor. Örneğin bir kullanıcının ethernet bağlandığı 15 Pro üzerinde 800 Mbps’yi görebildiği belirtiliyor, direkt olarak telefondan bir şey yüklemek / göndermek istendiği durumlarda ethernet kullanılması bazı kişileri memnun ediyor. Bu imkan bazı durumlarda çok ciddi zaman kazandırabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

15 Pro ve 15 Pro Max hakkında, “Bugüne kadar geliştirdiğimiz en Pro seri ile karşınızdayız: teknoloji harikası titanyum tasarım, yepyeni iş akışlarıyla oyunun kurallarını değiştiren şimdiye kadarki en iyi iPhone kamera sistemi ve iPhone’da görülmemiş oyunlar ve performansla yeni bir çağ başlatan A17 Pro çip.” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürüyor: “Apple’ın en iyi tasarımını ve sektörde birer ilk olan inovasyonları içeren 15 Pro ve 15 Pro Max, kullanıcılarımızın günlük deneyimlerini zenginleştirirken yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına da yardımcı oluyor.”

15 ve 15 Plus hakkında, “15 ve 15 Plus yaratıcılığın önünü açan heyecan verici kamera yenilikleri, kullanışlı Dynamic Island ve kanıtlanmış güçlü performans sunan A16 Bionic çiple büyük bir ilerlemeye imza atıyor.” diyen Apple’ın Global iPhone Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaiann Drance sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu yıl ayrıca, süper yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için yeni 24 MP varsayılan seçeneğine ve yeni 2 kat Telefoto seçeneğine sahip 48 MP Ana kamera ve yeni nesil portrelerle bilişimsel fotoğraf teknolojilerinin gücünü sonuna kadar zorluyor.”

iPhone 15 serisinin detayları bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER