reklamı kapat

POPÜLER

Uyku düzensizliğine akıllı çözüm


“Akşam yatmak bilmez, sabah kalkmak bilmez” sözünü tarihe karıştırmayı amaçlayan Fransa merkezli Withings, Aura isimli akıllı uyku sistemi ile uyku kalitesini iyileştirmeyi vadediyor. Yatağın hemen yanına konuşlandırılan bir başucu cihazı, yatak çarşafının altına yerleştirilen sensör ped ve akıllı telefon uygulaması olmak üzere üç önemli ayağı bulunan sistem, hem uyku performansınızı ölçüyor hem de uyku deneyiminizi arttırmayı amaçlıyor.

LED IŞIK VE ÖZEL SESLER İLE RAHATLATIYOR
Başucunda bulunan cihaz, uyunan ortamdaki ses düzeyi, oda sıcaklığı ve ışık seviyesi gibi ölçümleri gerçekleştirerek bu veriler ışığında odada uyuyanlara rahatlatıcı ses ve ışık kombinasyonları sunuyor. Çarşafın altına yerleştirilen ped ise, içinde yer alan hassas sensörler aracılığıyla kullanıcıların beden hareketlerini, nefes alma döngülerini ve kalp atışlarını izleyerek uyku alışkanlıklarını öğreniyor. Kaydedilen tüm veriler başucundaki cihaz ile paylaşılıyor. Böylece cihaz, LED aydınlatma ve hoparlör aracılığıyla kullanıcının vücut saatine uygun şekilde uyandırmak veya daha kolay uykuya dalmayı sağlamak için farklı ışık ve melodiler kullanılıyor.

Kullanıcılar tüm uyku verilerini akıllı telefon uygulamasından takip edebiliyor. 300 Dolar fiyat etiketine sahip akıllı uyku setinin önümüzdeki aylarda tüketicilerin beğenisine sunulması bekleniyor.

Withings_Aura_wakeup Withings_Aura_fallasleep

VİDEO