reklamı kapat

POPÜLER

vestel

Vestel’den tek tuşla deterjan siparişi dönemi

Amazon’un “satın al” tuşundan sonra Vestel‘den de benzer bir atılım geliyor. Vestel ve P&G çamaşır makineleri için tek tuşla deterjan siparişi dönemini başlatıyor.

Nesnelerin İnterneti alanındaki yatırımlar devam ederken akıllı evler için de yeni çözümler sunuluyor. Vestel ve P&G iş birliğiyle çamaşır makinelerine entegre edilecek bir tuşla deterjan sipariş edilebiliyor. “Kolay Gelsin” olarak adlandırılan bu teknolojiyle deterjan bittiğinde tuşa basmanız yeterli. Böylelikle mobil uygulama üzerinden deterjan siparişi otomatik olarak veriliyor. 2018’in ilk çeyreğinde hayata geçirilmesi planlanan bu proje ile çevrim içi alışveriş deneyimi de geliştiriliyor.

2018 yılında 10 kg kapasiteli çamaşır makinesi satın alan kullanıcılar için Vestel ve Ariel iş birliğiyle sunulan Kolay Gelsin butonunun kurulumu firmanın yetkili servisleri tarafından gerçekleştirilecek. Eş zamanlı olarak kullanıcıların akıllı telefonuna yüklenecek uygulama ile adres, kredi kartı bilgileri ve deterjan seçeneği de sisteme kaydedilecek. Böylelikle deterjan bittiğinde ya da azaldığında sadece tuşa basarak siparişi vermek mümkün olacak.

Tek tuşla sipariş

2018’in ikinci çeyreğinde ise projenin diğer adımı gerçekleştirilecek. Bu ikinci adımda otomatik dozaj sistemli çamaşır makineleri, deterjan seviyesi belli bir sınırın altına indiğinde kendi deterjan siparişini otomatik olarak gerçekleştirebilecek. Kolay Gelsin tuşunun hangi çevrim içi alışveriş platformundan sipariş verdiği ise açıklanmadı. Aynı şekilde kargo konusu da şimdilik bir soru işareti.