reklamı kapat

POPÜLER

Vivo Pad 3 Vivo Pad 3 Pro

Vivo Pad 3 Pro, en güçlü MediaTek işlemci ile yolda bulunuyor

Çok yakında resmi olarak lanse edileceği aktarılan Android tablet modeli Vivo Pad 3 Pro, performans konusunda iddialı olacak.

26 Mart tarihinde tanıtılacağı düşünülen Android tablet Vivo Pad 3 Pro, Geekbench merkezli bir sızıntıya göre gücünü MediaTek’in mevcut en güçlü işlemcisi Dimensity 9300‘den alacak gibi görünüyor. En üstte 16 GB RAM ile gelecek ürün, 12,95-inç boyutundaki LCD panelinde 3K çözünürlük ve 144 Hz yenileme hızı sunacak, aynı zamanda 11.500 mAh kapasitesinde bir batarya üzerine kurulacak. 66W şarj desteği olacak denilen tablet, iddialara göre önünde 8 megapiksel, arkasında ise 13 megapiksellik bir kamerayı karşımıza çıkaracak. Bu arada firmadan iddialı katlanabilir telefonlar da geliyor. 26 Mart tarihinde normal Vivo X Fold 3 ile beraber tanıtılacağı aktarılan Vivo X Fold 3 Pro, şimdiye kadar yatay formda üretilmiş en hafif ve aynı zamanda en ince katlanabilir telefon modeli olabilir. Peki bu gövdeye hangi donanımlar sığdırılacak? Telefon iddialara göre bu konuda kimseyi üzmeyecek, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 alacak ve 5.800 mAh bataryası için tam 120W hızlı şarj desteği getirecek. Aynı zamanda 50W kablosuz şarj sunulacak telefon, en üstte 1 TB dahili depolama ile alınabilecek ve 16 GB RAM kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçinde 8,03-inç boyutunda, dışında ise 6,53-inç boyutunda 120 Hz OLED ekranlar taşıyacak telefon, arkasında 50 megapiksel geniş açı + 50 megapiksel ultra geniş açı + 64 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya getirecek. 32 megapiksellik iki farklı selfie kamerası ile donatılacak X Fold 3 Pro, suya karşı dayanıklı olacak ve ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü taşıyacak.

Kamera tarafı için şirketin kendi geliştirdiği V3 çipini kullanacak telefon, bundan önce yapılan paylaşımlara göre Apple’ın Mac bilgisayarlar modelleriyle bağlantı kurabilir. Yüksek ihtimalle bu altyapı için özel bir uygulama / yazılım hazırlayan firma, bu sayede Mac sahiplerinin ekran olarak X Fold 3’leri kullanmasına olanak tanıyacak gibi duruyor. İki farklı kaynağın doğruladığı bu gelişme, eğer gerçekse kablosuz ekran paylaşımı temelinde çalışacak ve çok büyük bir adım olmamasına rağmen bazı kişilerin hoşuna gidecek ve belirli spesifik durumlarda ciddi fayda sağlayabilecek.

Vivo Pad 3 Pro modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER