reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen e-Golf

Volkswagen CES 2016’da elektrikli otomobil konseptiyle skandallardan arınmayı amaçlıyor

09 Aralık 2015

2015’i skandallarla kapatan Volkswagen, 2016’da yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Otomobil devi CES 2016‘da “skandallardan arınmış” tamamen elektrikli yeni otomobil konseptini tanıtacak.

Ocak ayında gerçekleşecek olan CES 2016 için teknoloji dünyası geri sayımı başlatmışken, Volkswagen da fuara yönelik planlarını açıkladı. Tamamen elektrikli otomobil konseptini görücüye çıkaracak olan firma, elektrikli otomobil pazarına yönelik açıklamalarda da bulunacak. Her ne kadar tamamen elektrikli otomobil konseptiyle kendini yüzde yüz temize çıkaramayacak olsa da skandallardan bir parça arınmayı amaçlayan Volkswagen, 5 Ocak’ta kendini açıklamak ve gelecek planlarını anlatmak için bu fırsatı değerlendirecek.

CES 2016 aynı zamanda otomobil teknolojisindeki en son gelişmelere de ev sahipliğini yapacak. Otomobil teknolojileri üzerine çalışan 115’ten fazla şirket ve dokuz otomobil üreticisi fuar alanında olacak. Ana temayı oluşturan otomobil teknolojileri alanda 200 bin metre kareden fazla yer kaplıyor. Bu da 2015’te gerçekleşen CES’e göre yüzde 25 daha fazla alan anlamına geliyor. Görünen o ki otomobil tutkunları için oldukça hareketli bir fuar gerçekleşecek.

İLGİLİ HABERLER