reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in sevimli hatchback modeli yenilendi

23 Şubat 2016

Volkswagen’in mini hatchback modeli Up yenilendi. Ufak tefek tasarım değişiklikleriyle gelen otomobilde artık daha güölü bir motor yer alıyor.

Alman üreticinin şehir içi kullanıma yönelik ikonik bir alternatif model geliştirme amacıyla çıkardığı Up, o bilindik şirin, sevimli ancak bir yandan da sağı solu belli olmayan bıçkın delikanlı görünümünü koruyor. Ön tamponu çerçeveleyen kısmın daha kalın ve koyu hale gelmesiyle biraz daha agresifleşen otomobil, elden geçirilen LED farları, sinyalli aynaları ve jant tasarımı dışında pek fazla değişime uğramış görünmüyor. İç mekanı da şöyle bir elden geçirilen Up, daha fonksiyonel direksiyon simidi, otomatik klima kontrolü ve ambiyans ışıklarıyla dikkat çekiyor. Otomobil ayrıca 300 Watt gücündeki 7 hoparlörlü Beats ses sistemiyle satın alınabiliyor.

Up TSI (sarı olan) modeli artık turbo beslemeye sahip bir motordan güç alıyor. 1,0 litre hacimli bu motor 90 beygir güç ve 160 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 10 saniyede tamamlayan otomobilin ulaştığı maksimum hız 185 km/s. Otomobilin 100 km’de 4,4 litre yakıt tüketimine sahip olduğu belirtiliyor. Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan Up bakalım bu sefer Türkiye’ye uğrayacak mı.

YORUMLAR