reklamı kapat

POPÜLER

HP TouchPad’lerle dokun-paylaş

HP’nin uzunca bir süredir beklenen tableti de gün yüzüne çıktı. San Francisco’daki HP etkinliğinde tanıtılan webOS işletim sistemli tabletin adı TouchPad. Evet, bildiğimiz TouchPad. Neden bu ismi tercih etmişler orasını bilmiyoruz. Görünüm olarak iPad’e oldukça benzeyen (diğer tabletlerde olduğu gibi) TouchPad, 726 gram ağırlığında ve 13.7 mm inceliğinde. HP’nin kendisine ait Beats ses motoruyla birlikte gelecek olan cihazın en dikkat çekici özelliklerinden biri Touch-to-Share. Tabletler arasında veya telefonla (Pre 3) tablet arasında web sitesi, doküman, şarkı, yazı transferi yapmak veya arama aktarmak için geliştirilen bu özelliği kullanmak için cihazların birbirine hafifçe temas ettirilmesi yeterli oluyor.

HP TouchPad

webOS 3.0 işletim sistemini kullanan TouchPad, ‘gerçek multitasking’e, 1.2 GHz Snapdragon işlemciye, 9.7 inç büyüklüğünde (1024×768) dokunmatik ekrana, dahili jiroskoba, akselometreye, pusulaya, 16 veya 32 GB’lık hafızaya sahip. HP’nin tabletinde Wi-Fi (802.11 b/g/n) ve Bluetooth bağlantısının yanı sıra A-GPS modülü (yalnızca 3G’li modelde) de yer alıyor. Cihazın ön yüzünde video görüşme yapabilmek için 1.3 megapiksellik bir de web kamera var. Skype ile görüntülü görüşme yapılabilen, Amazon’un Kindle e-kitap dükkanıyla uyumlu, VPN destekleyen, kablosuz baskı imkanı sunan TouchPad; GoogleDocs, QuickOffice, Dropbox ve Box.net ile de uyum gösteriyor.

HP TouchPad

TouchPad’in aksesuarları arasında stand/kılıf karışımı bir parça, kablosuz klavye ve webOS’lu cihazlar arasında kablosuz iletişim sağlayan Touchstone dock’u yer alıyor. TouchPad’in yalnızca Wi-Fi’lı, 3G’li ve 4G’li olarak önümüzdeki yaz piyasaya çıkacak üç modeli bulunuyor. Bunların fiyatlarının ne olacağı ise şimdilik belirsiz.

HP TouchPad

İLGİLİ HABERLER