reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’ta sesli arama özelliği böyle görünecek

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp’a sesli arama özelliği geleceği neredeyse 1 yıl önce duyuruldu ancak Facebook’tan şimdiye kadar bu konuda bir hareket göremedik. AndroidWorld’ün ele geçirdiği ekran görüntüleri, söz konusu özelliğin nasıl görüneceğini şimdiden gözler önüne seriyor.

Hollanda merkezli web sitesi AndroidWorld, WhatsApp’ın kendi sitesinde sesli arama özelliğiyle ilgili yayınladığı metin ve görsel kodlarını “ayıkladı” ve ortaya bu görüntüleri çıkardı. Hollandalı ekip, özelliğin yüzde 99,9 oranında bu şekilde görüneceğini iddia ediyor.

whatsapp, sesli arama
Görsellere göre sesli arama özelliği, tıpkı WhatsApp’ın ana amacı olan mesajlaşma özelliği kadar sade ve kullanışlı görünüyor. Gelen aramalar “cevaplamak için kaydırın” şeklinde açılabildiği gibi mesajla yoluyla da cevap verilebiliyor. Aramalar aynı zamanda, daha sonra dinlemek üzere kayıt altına alınabiliyor.

WhatsApp iddialara yanıt vermese de söz konusu özelliği yıl birmeden sunacağını belirtiyor. Yeni yıla 1 hafta kaldığını düşünürsek, firmanın biraz acele etmesinde fayda var.

YORUMLAR