reklamı kapat

POPÜLER

World of Warcraft sinema filmi için geri sayım başladı

Hakkında uzun süredir dedikodu niteliğinde haberlerin yapıldığı, birçok kez yanlış söylem ve gelişmelerle gündeme gelen World of Warcraft‘ın sinema filminin çekimlerinin başlayacağı onaylandı.

Dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan World of Warcraft hakkında uzun süredir dolaşan iddialar nihayet gerçek oldu. Production Weekly‘nin resmi hesabından paylaşılan tweet’le, Legendary Studios‘un WOW’u beyaz perdeye aktarmak için Kanada Vancouver bölgesinde çalışmalara başladığı bildirildi.

Advertisement

Yönetmen koltuğunda modern bilim kurgu filmi Moon ile tanınan Duncan Jones‘un, baş yazarlıkta Kanlı Elmas’tan (Blood Diamond) Charles Leavitt‘in yer alması bekleniyor.  Daha önce ismi anılan, Spiderman ve Evil Dead‘in yönetmeni Sam Raimi‘den ise vazgeçildiği söyleniyor. Serinin hangi bölümünün konu alınacağı gibi detaylar henüz belli değilken yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre sinema filmi ile yeni bir dünyanın açılacağı, bunun önümüzdeki oyun için de temel oluşturacağı düşünülüyor. World of Warcraft’in 2015’te görücüye çıkması planlanıyor.