reklamı kapat

POPÜLER

Meizu X8

Xiaomi Mi 8 SE’den daha iyi olacağı iddia edilen “Meizu X8” için ilk görsel

Akıllı telefon pazarın eski isimlerinden Meizu, X8 adı verilen yeni bir model geliştiriyor. İlk görseli ortaya çıkan model, yeni döneme uyum sağlıyor.

Meizu X8, şirket kurucusunun yaptığı açıklamalar ile gündemde kalan bir akıllı telefon. Meizu kurucularından Jack Wong’un bu açıklamasına göre X8, Xiaomi Mi 8 SE’den “daha iyi” olacak. Sektörde bir ilke imza atan SE gibi Snapdragon 710 işlemci üzerine kurulacağı belirtilen Meizu X8, daha büyük bir ekran taşıyacak gibi görünüyor. 300 dolardan daha düşük bir fiyata satılacağı söylen model, ilk görsele göre bünyesinde rakiplerine göre daha ince bir ekran çentiği taşıyor. Onun haricinde sınıfına oranla ince sayılan çerçeveleri bulunan telefon, kutusunda Android 8.1.0 ile çıkıyor.  Diğer detaylar ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu X8

Meizu X8’e ek olarak 16 ve 16 Plus da yolda

Merak edilen 16 ve 16 Pro,  ağustos ayında resmi olarak lanse ediliyor. Yanlardan inanılmaz ince çerçeveler üzerine kurulan telefonlar, bünyelerinde sevindirici şekilde bir ekran çentiği taşımıyor. 16 Plus modeline ekrana entegre parmak izi sensörü koyacağı belirtilen firma, bu tasarım tercihiyle bekleyenleri oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Telefonlar 5.6 inç ve 6.1 inç (Plus) ekranlar üzerine kuruluyor. 3.080 mAh ve 3.600 mAh (Plus) pil taşıyan telefonlar, ortak olarak güçlerini Snapdragon 845‘ten alıyor. Arkalarında 20 megapiksel çiftli kamera (Yapay zeka destekli) sisteminin yer aldığı söylenen telefonlar, 6 GB / 8 GB RAM (Pro) ve 64 GB / 128 GB / 256 GB (Plus) dahili depolama ile elde edilebilecek deniyor. Önlerinde ise 20 megapiksel kamera yer alacak modeller, ekranlarından basınç hassasiyetini algılayan 3D Press teknolojisini de taşıyor.

İlgili Video

Xiaomi modellerinin yeni arayüz yapısı