reklamı kapat

POPÜLER

Yemeksepeti 589 milyon dolara satıldı

Alman merkezli online yemek sipariş platformu Delivery Hero, Türkiye’nin bu alandaki dev ismi Yemeksepeti’ni bünyesine kattığını duyurdu. Satın almanın 589 milyon dolara mal olduğu belirtiliyor.

Türkiye’de 57 şehirde ve Kıbrıs’ta hizmet veren Yemeksepeti, 2,9 milyon kullanıcıya ve yaklaşık 9 bin restoran anlaşmasına sahip. Günde 75 bin ila 220 bin arası sipariş toplayan platformu bünyesine katan Delivery Hero böylece yemek sektöründe büyük bir anlaşmaya imza atmış oldu. 589 milyon dolarlık satışın, online yemek sipariş sektöründeki en büyük satın alma anlaşması olduğu bildirildi.

2000 yılında Nevzat Aydın ve arkadaşları tarafından kurulan Yemeksepeti, yıllar içinde dev bir platform haline geldi. Anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “15 yıllık süreçte birçok farklı ulusal ve uluslararası şirketlerden teklifler aldıklarını, ancak doğru zamanı ve doğru partneri beklediklerini” belirtti. Bu arada Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti CEO’su olarak görevine devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Yemeksepeti 589 milyon dolara satıldı” için bir cevap

  1. organikalsaknet dedi ki:

    Sağlığınızı seviyorsanız sertifikalı organik ürünler tüketin.