reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV

Yeni Apple TV’ye ait detaylar ortaya çıktı

Apple’ın 9 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlik için artık geri sayım başladı. Şirketin düzenleyeceği etkinlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus haricinde yeni nesil Apple TV’yi de görücüye çıkarması bekleniyor. Gelen son dedikodulara göre Apple TV’nin satış fiyatı piyasada satılan Apple TV’den daha yüksek fiyat etiketine sahip olacak.

Şu anda piyasada satılan Apple TV’nin yurtdışındaki satış fiyatı 69 dolar. Yeni Apple TV’nin 149-199 dolar fiyat aralığında ekim ayında piyasada olacağı konuşuluyor. Apple’ın üçüncü nesil Apple TV’yi giriş seviyesi bir cihaz olarak konumlandıracağı, dördüncü nesil Apple TV’yi ise daha gelişmiş bir cihaz olarak piyasaya süreceği ifade ediliyor. Yeni Apple TV’de bununla birlikte yeni uzaktan kumandanın da yer alacağı iddia ediliyor. Wii’nin oyun kumandasına benzer bir deneyimi kullanıcılara sunacağı belirtilen kumandanın hareketle kontrol yeteneğine sahip olacağı dile getiriliyor. Hareketle kontrol sayesinde hem arayüzün hem de oyunların kumanda yardımıyla kontrol edilebileceği söyleniyor.

Yeni Apple TV ile geleceği konuşulan diğer özellikler arasında Apple Store ve Siri yer alıyor. Apple Store sayesinde kullanıcıların Apple TV’ye oyunlar indirebileceği ve kumanda yardımıyla Apple TV’nin oyun konsoluna dönüşeceği belirtiliyor. A8 işlemcisinden güç alacağı ifade edilen Apple TV ile ilgili tüm detayları önümüzdeki hafta sizlere aktaracağız.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.