Yeni BMW X3; prestijli, çevik ve gelişmiş teknolojiyle dolu

SINIFINDA İLK DEFA KULLANILAN YARI OTONOM SÜRÜŞ TEKNOLOJİSİ, HAREKETE DUYARLI KOMUT SİSTEMİ, GENİŞLETİLMİŞ İÇ HACİM, YENİLENEN xDRIVE TEKNOLOJİSİ VE CONNECTED DRIVE. HEPSİNİ VE ÇOK DAHA FAZLASINI SUNAN YENİ BMW X3, KEŞFE HAZIR!

BMW X3, 2003 yılında ilk kez piyasaya sunulduğunda premium orta ölçekli otomobiller segmentindeki ilk Spor Aktivite Aracıydı (SAV) ve o tarihten itibaren birçok modele ilham kaynağı oldu. Piyasaya sunulan üçüncü nesli de çok sayıda yenilikle bir kez daha standartları belirliyor. Gelişmiş tasarım dili, etkileyici seviyedeki lüks donanımı, geniş iç hacmi ve BMW’ye özgü dinamik performansıyla başarılı BMW X3’ün yeni nesli de bu kategoride en üst seviyeye sahip olma iddiasını sürdürürken bildiğimiz güçlü yönlerinin üzerinde yükseliyor.

GÜÇLÜ ESTETİK GÖRÜNÜM

Yeni BMW X3’ün tasarımı

Yeni BMW X3, teknik altyapısında önemli oranda iyileştirilmiş özelliklerini destekleyen çok daha kaslı bir yapıyı barındırıyor. Dış bölümüne bakıldığında çizgiler her açıdan birbirini tamamlarken; altıgen şeklindeki hava girişleri, karanlıkta daha iyi bir görüş sağlayan değişken aydınlatma kontrolü özellikli adaptif LED farlar ve markaya özgü L formlu üç boyutlu tam LED stop lambaları özellikle gece sürüşlerinde ortaya fark edilir bir karakter koyuyor. BMW’nin ilk kez Luxury pakette sunduğu farklı renk tonlu ön ve arka tampon opsiyonu da kullanıcılarının kendi karakterlerini yaratmasına olanak tanıyor.
BMW X3’ün içerisine girdiğimizde yenilikçi tasarım dilinin yanında, malzeme kalitesi ve lüks algısının önemli oranda artırılışı göze çarpıyor. Sürücü odaklı olarak tasarlanan konsolda 10,25 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekrandan başlayan değişim head-up display ile devam ediyor. BMW 5 Serisi ve 7 Serisi’nden tanıdığımız harekete duyarlı kumanda teknolojisinin de yer aldığı sistemde fonksiyonların el hareketleriyle kontrol edilebilir olması da kullanıcı deneyiminde fark yaratanlar arasında. BMW X3’ün kokpitinde uzunluğu artırılmış panoramik sunroof, altı farklı ambiyans aydınlatması ve uzaktan üç boyutlu çevre izleme gibi yenilikler de yer alıyor.


HER TÜRLÜ ZEMİNDE KESİNTİSİZ DİNAMİZM

BMW akıllı dört çeker xDrive

BMW’nin geliştirdiği ve uzun yıllardır modellerinde büyük bir tecrübeyle yer verdiği xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi, yeni BMW X3’de daha da iyileştirilmiş bir halde. Her türlü zemin ve koşulda maksimum güç ve tork’un en doğru şekilde yere iletilmesini sağlayan xDrive, bu değerleri gerektiğinde ön gerektiğinde kara tekerlere aktarır. Sistemin dinamik şasi kontrolüyle birlikte virajların da en az kayıpla alınmasını olanak tanıyor.


bmwx3-06

BİR DÜĞMEYLE YÖN DENGESİ

BMW Kişisel Yardımcı Pilot ve Sürüş Asistanı Plus

Sahip olduğu teknolojiyle BMW X3, günümüz gerekliliklerini yakalayarak yeni jenerasyonuyla birlikte otonom sürüşe bir adım daha yaklaşıyor. İlk adımda 5 Serisi ve BMW 7 Serisi’nde sunulan yarı otonom sürüş odaklı tüm sistemlerin barındıran BMW X3, buna ek olarak “Sürüş Asistanı Plus” paketini opsiyonel olarak barındırıyor.
Direksiyon ve şerit kontrol asistanı başta olmak üzere konfor ve güvenlik odaklı parçalarla sürücüyü destekleyen bu yapı içerisinde şerit değiştirme asistanı, çarpışma önleme, şeritte tutma yardımı, öncelik uyarısı, yanlış yön uyarısı ve karşıdan gelen trafik uyarısı gibi önemli parçalar birbirini tamamlıyor.


KESİNTİSİZ BAĞLANTI

Yeni BMW X3’te Dijital Hizmetler ve Sürüş Asistan Sistemleri

Elektronik destek üniteleri bazında da oldukça zengin olan yeni BMW X3’te; kendi kendine durma ve gitme fonksiyonlu aktif hız sabitleyici, aktif kör nokta uyarı, yaya algılama, trafik asistanı, hız limiti uyarısı ve trafik asistanı gibi parçalar öne çıkıyor. Yarı otonom sürüş ekosistemi içerisinde de aktif şekilde görev alan bu asistanların deneyimi BMW Connected ve Connected+ hizmetiyle bir üstü noktaya taşınıyor. Kullanıcıların kişisel mobilite planlaması yapabilmesine olanak sağlayan bu ekosistem; randevuları düzenleme, yola ne zaman çıkılması gerektiğine dair tavsiye, şehir içi park bilgisi ve akıllı telefonları üzerinden Uzak 3D Görünümü gibi destekler sunuyor.

bmwx3-07

SONSUZ ÇEŞİTLİLİK

Yeni BMW X3 modelleri ve donanım line’ları
Yeni jenerasyonuyla birlikte 14 yıllık serüveninde ilk kez M rozetini takan BMW X3’te M Sport xLine ve Luxury line olmak üzere üç farklı donanım seviyesi yer alıyor. Geniş çaplı özelliklerle bezenen donanımlardaki zenginlik, motor seçenekleriyle de devam ediyor. Sınıfının en seri otomobili konumunda ise M rozeti yer alıyor. 3.0 litrelik twinPower turbo sıralı altı silindir motordan gücünü alan X3 M40i, 360 beygirlik güç ve 500 Nm torkuyla 0’dan 100’e 4,9 saniyede çıkabiliyor. Dizel versiyonlar ise 190 beygir güç 400 Nm tork ve 265 beygir güç ve 620 Nm tork arasında değişiklik gösteriyor.

YAKIT TÜKETİMİ

Yeni BMW X3 yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu

Yeni BMW X3 xDrive20d
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,4-5,0
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142-132

Yeni BMW X3 xDrive30d
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 6,0-5,7
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 158-149

Yeni BMW X3 M40i
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,4-8,2
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 193-188* Detaylı bilgi için BMW.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


YENİ BMW X3 VİDEO

Keşfetmeye ondan başlayın

https://youtu.be/4yfVcrXDQMc