reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Citroen C3 artık çok daha gösterişli [Video]

30 Haziran 2016

Yeni nesil Citroen otomobiller, Fransız üreticinin birkaç yıldır uyguladığı dikkat çekici ve sıra dışı tasarım diliyle buluşmaya devam ediyor. Ağabeyi C4 Cactus’ten sonra tanıtılan ve ondan fazlasıyla izler taşıyan yeni Citreon C3 de her yanı kişiselleştirilebilir yapısıyla dikkat çekiyor.

Öncelikle C4 Cactus’te gördüğümüz airbump teknolojisi C3’te de hemen dikkatimizi çekiyor. Kapılara yerleştirilen bu koruma panelleri görüntüden ibaret değil elbette. İçi hava ile dolu, termoplastik polüretandan üretilen paneller çarpma ve sürtmelere bağlı çizikleri ve göçmeleri önlüyor. Bir diğer yandan da otomobilin sıra dışı tasarım anlayışını tamamladığı da bir gerçek. 9 farklı gövde rengi seçeneği sunan Citroen, ana gövde rengini yine geniş yelpazede kontrast tonlarıyla tamamlıyor.

citroen-c3-27
Yalnızca dış tasarım değil, iç mekanda da alabildiğine kişiselleştirme imkanı mevcut. Direksiyon simidini, koltuk kenarlarını, yan panelleri ve konsolu saran deri malzeme dikkat çekerken söz konusu detaylar farklı malzeme ve renk seçenekleriyle değiştirilebiliyor. İşin teknolojik kısmını ise Apple CarPlay ve Android Auto destekli 7 inçlik multimedya ekranı hallediyor. Yeni C3’te ayrıca kaza anlarını kaydeden ConnectedCAM sisteminin de kullanılacağı belirtiliyor.

Üç benzin, iki dizel yakıt seçeneğiyle gelen Citreon C3’te üç silindirli benzinli üniteler 68, 82 ve 110 beygir; dizel üniteler ise 75 ve 110 beygir güç üretiyor. Tüm seçenekler standart olarak manuel şanzımanla desteklenirken EAT6 otomatik şanzıman opsiyonel sunuluyor.

VİDEO

YORUMLAR