reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Fiat Doblo yola çıkmaya hazır

Mevcut Fiat Doblo modelinden farklı olarak, yepyeni bir platform üzerine geliştirilen yeni Fiat Doblo, 2010 yılının şubat ayına doğru Avrupa pazarlarında kademeli olarak satışa sunulacak.
fiat-doblo-2YENİ PLATFORM, MODERN HATLAR, ŞIK TASARIM
Modern hatlarıyla dikkat çeken yeni Fiat Doblo, hem profilinde, hem de arka bölümdeki evrimsel değişikliklere ek olarak karakterini belirleyen yeni yüz tasarımıyla da mevcut modele göre fark yaratıyor. Gövdesiyle mükemmel uyum içinde olan tamponlar ve yeni tip büyük ızgara ile bombeli kaput tasarımıyla sofistike özellikleri harmanlanan yeni Fiat Doblo, belirgin tekerlek boşluk kemeri ve eğimli omuz kuşaklarıyla da güçlü yapısını ortaya koyuyor.  Bagaj boyutları ve kolay erişebilirliği ile de kolaylık sağlayan yeni Fiat Doblo, D sütununa konumlandırılmış dikine arka farlar ve geniş arka camıyla da adeta zarafetin göstergesi.
fiat-doblo-34 MOTOR SEÇENEĞİ
2.755 mm’lik aks mesafesiyle sınıfının en uzunu olan yeni Fiat Doblo, 790 litrelik bagaj hacmiyle de uzun yolculuklarda en büyük yardımcınız olacak türde tasarlanmış. Kabin içinde 7 kişiye kadar oturma alanı sunabilen yeni Fiat Doblo, sahip olduğu elektrikli arka camlardan her bir yolcu için ayrı ayrı ayarlanabilen otomatik klima imkanını da sunuyor. İlk etapta benzinli ve üçü dizel olmak üzere toplam 4 motor seçeneğiyle üretilecek olan yeni Fiat Doblo, motor yelpazesinin tek benzinli motor seçeneğini oluşturan 1.4 litre 95 HP’lik benzinli güç ünitesi dışında, Multijet teknolojili 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik turbo dizel motorlarla görev yapacak. İlerleyen dönemlerde Fiat’ın otomatikleştirilmiş manüel şanzıman sistemi Dualogic ile donatılmış bir başka turbo dizel motor seçeneğinin daha motor yelpazesine ekleneceği yeni Fiat Doblo, Euro 4 ve Euro 5 normlarına uygun olarak üretiliyor. Bu sayede otomobil rölantideyken motoru da durduran Start&Stop mekanizmasıyla da alınabilecek olan yeni Fiat Doblo versiyonları, şehir içinde yüzde 10’a varan yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salınım değerleri sunacak.

ARTTIRILMIŞ KONFOR İMKANI
Bu sınıfta ilk kez olarak çift-bağlantılı tam bağımsız arka süspansiyon sistemi ile donatılan yeni Fiat Doblo, bugüne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görülen bu sistem ile her türlü yol yüzeyi ve yük koşulunda mükemmel seviyede yol tutuşu ve sınıfının standartlarının ötesinde bir konfor sunuyor. Tüm özelliklerine ek olarak maksimum denge kontrolü için EBD’li ABS, yokuş kalkış yardımcısı Hill Holder ve ESP sistemlerine de yer verilen yeni Fiat Doblo’da, pasif güvenlik seviyesine de el atılmış. Ön hava yastıkları ve yenilikçi ön yan hava yastıkları sayesinde en yüksek pasif güvenlik seviyesine ulaşan yeni Fiat Doblo, bununla birlikte yenilikçi ön yan hava yastıklarıyla hem baş, hem göğüs için koruma sağlıyor. İdeal kabin konforu ve sürücünün dikkatini yoldan ayırmaması için de pek çok donanım sunan yeni Fiat Doblo, bunların arasında hız sabitleyici, park sensörleri, Blue&Me eller serbest (Hands-free) sistemi ve Türkiye’de bu sınıfta bir ilk olarak Türkiye haritalı ‘Blue&Me TomTom’ entegre navigasyon sistemi sunuyor.