reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil Audi TT RS ailesi görücüye çıktı

Audi yeni nesil TT RS modellerini Pekin Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Roadster ve Coupe formunda gelen modeller tam 400 beygir gücünde.

Alıştığımız TT formunu korumakla birlikte daha keskin farları, daha büyük splitter ve hava girişleri sayesinde daha agresif bir ön tampona kavuşan TT RS ailesi, arka kısımda ise daha yumuşak bir duruş sergiliyor. Opsiyonel olarak daha büyüğüyle değiştirilebilen spoiler ve oval egzoz çıkışları arka tamponun dikkat çeken detaylarından. 19 ve 20 inç çapında jant seçeneklerine sahip olan otomobillerde Audi’nin Matrix OLED arka aydınlatmaları opsiyonel sunuluyor. Dışarıda olduğu gibi kabinde de sportif RS tasarımı hakim. Bolca kullanılan RS logoları, sportif direksiyon simidi, deri koltukları ve Alcantara döşemeler içeriyi zenginleştiren detaylar arasında.

2,5 litre yeni turbo beslemeli motor bloğuyla gelen otomobiller 400 beygir güç ve 440 Nm tork üretiyor. Son zamanlarda manuel şanzıman sistemine sıcak bakmayan Audi, yeni RS ailesi için de manuel seçenek duyurmuş değil. 7 ileri, çift kavramalı S-tronic şanzımanla desteklenen otomobiller maksimum 250 km/s hıza çıkabilirken, 0-100 km/s hıza ise 3,7 saniyede ulaşıyor. Sonbahar aylarından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak RS ailesi için fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.