reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Nexus’ta Force Touch özelliği yer alabilir

Google’ın bu yıl içerisinde tanıtması beklenen yeni Nexus cihazı büyük bir merakla bekleniyor. Saf Android deneyimi sunması ve güncellemelere hızlıca sahip olmasıyla birçok kullanıcının öncelikli tercihi olan Nexus serisi, bu yıl da gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 

Söylenenlere göre bu yıl piyasaya sürülecek olan Nexus modeli HTC imzasını taşıyacak. Daha önce Nexus One’ı ve Nexus 9 tableti geliştiren HTC, bu yıl gelişmiş bir akıllı telefonu pazara sunacak. Söz konusu telefonda Force Touch özelliğinin yer alması bekleniyor. Böylece ekran, uygulanan basıncı algılayabiliyor ve baskıya göre farklı eylemler gerçekleştirebiliyor. HTC‘nin iddia edilen cihazında bu özelliğin ne şekilde kullanılacağı ise bilinmiyor. Yeni Nexus’la iddiaların gerçek olup olmadığını öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

3D Touch teknolojisi ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen iPhone 6s ile kendisini göstermişti. Aynı dönemde Huawei Mate S’te de Force Touch özelliği dahil edilmişti. Samsung’un Galaxy S7’den benzer bir teknolojiyi kullanacağı söylense de bu iddiaların gerçekliğinin bulunmadığı daha sonra ortaya çıktı. Nexus’ta eğer 3D Touch benzeri bir özellik gelirse bu özelliğin yakında diğer birçok Android telefonda da yer alacağını söyleyebiliriz.

*Haberin görseli temsilidir.

YORUMLAR