reklamı kapat

POPÜLER

Bright
Bright
Bright
Bright
Bright

100 milyon dolar bütçeli Bright nasıl çekildi? [Video]

19 Ocak 2018

Netflix, 100 milyon dolarlık bütçesiyle adından hayli söz ettiren Bright‘ın kamera arkası görüntülerini paylaştı. Bu yüksek bütçeli film nasıl çekildi dersiniz?

Netflix’in en iddialı projeleri arasında yer alan Bright, eleştirmenler ve izleyicilerden karmaşık yorumlar aldı. Aksiyon dolu fantastik macerada hikayede yer alan boşluklar için sonradan açıklayıcı bir video yayınlansa da eleştirmenler pek memnun kalmamıştı. Öte yandan izleyiciler filmle ilgili karmaşık duygular içinde diyebiliriz. Çok sevenler de var hiç beğenmeyenler de. Devam filminin geleceği duyurulan Bright’la ilgili en çok konuşulan detaylardan biriyse bütçesi olmuştu. Çevrim içi yayın platformundan beklenmeyecek bir yatırım olan film gün sonunda beklediği ilginin bir kısmını da almayı başardı. Şimdilerde 2. film için çalışan ekibin kamera arkası görüntüleri ise filmin nasıl çekildiğini gözler önüne seriyor.

Detaylı çalışma

Filmin başrol oyuncuları Will Smith, Joel Edgerton ve Lucy Fry, yönetmen David Ayer ile beraber perde arkasında yaşananları anlatıyor. Filmin prodüksiyon tasarımcıları, set ekibi, makyaj artistleri ve kostüm tasarımcıları ise nasıl bir fantezi dünyasını gerçeğe dönüştürdüklerini gözler önüne seriyor. Filmde elfler, insanlar ve orklar olmak üzere üç farklı ırk bulunuyor. Özellikle orkların makyajı konusunda hayli mesai harcayan ekip, ork mahallelerinde gerçekçi durması için duvarlara orkça grafitiler dahi yapmış. Konsept çalışmaların da nasıl gerçeğe dönüştüğünü göreceğiniz kamera arkasını Türkçe altyazısıyla haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video