reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy J5

12 megapiksel ön kameralı Samsung Galaxy J5 (2017) detaylandı

Samsung‘un sevilen akıllı telefon serisi Galaxy J ailesine yeni bir üye daha ekleniyor. Daha önce GeekBench‘te karşımıza çıkan Samsung Galaxy J5, daha detaylı bir halde GFXBench’te boy gösterdi. Teknik özellikler göz önüne alındığında başarılı bir cihazla karşılaşacağız gibi görünüyor.

GFXBench‘te görülen özelliklere göre Samsung Galaxy J5 gücünü 8 çekirdekli Samsung Exynos 7870‘den gücünü alıyor. Bu işlemcide Cortex A53 çekirdekler kullanılıyor ve 1,5 GHz hız vadediliyor. Grafik işlemci olaraksa ARM Mali-T830 kullanılıyor. 2 GB RAM’in yer aldığı cihazda 16 GB depolama alanı mevcut. Depolama alanının artırılıp artırılamadığı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Benchmark’ta 4,8 inçlik bir ekran olduğu söylense de cihazın ekran boyutunun 5,2 inç olduğu ileri sürülüyor. Ekranın çözünürlüğünün ise 720 p olduğu belirtiliyor.

Cihazın arka kısmında 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera karşımıza çıkıyor.  Full HD çözünürlükte video çekebilen kamerada HDR desteği bulunmuyor ancak otomatik odaklama, yüz algılama ve dokunarak odaklama gibi özellikler sunuluyor. Arka tarafta olduğu gibi önde de 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera kullanılıyor. Yine Full HD video kaydı yapabilen kamera, selfie tutkunlarının dikkatlerini üzerine çekecek gibi görünüyor.

Android 7.0 ile birlikte kutudan çıkacak olan telefonun tasarımı hakkında henüz fazla bir bilgi bulunmuyor. Cihazın detaylarının kısa süre içerisinde ortaya çıkması bekleniyor.