reklamı kapat

POPÜLER

12 milyondan fazla satan Lumia 520, gelmiş geçmiş en popüler Windows Phone oldu

Microsoft operasyon direktörü Kevin Turner, şimdiye kadar en çok satan Windows Phone’lu telefonu Küresel İş Ortakları Konferansı’nda açıkladı. Turner, en popüler Windows Phone’lu telefonun 12 milyonun üzerinde satan Lumia 520 olduğunu belirtti.

Nokia’nın inanılmaz bir ürün portföyüne sahip olduğunu ifade eden Turner, Microsoft’un Windows Phone’u daha popüler hale getirmek için elinden geleni yapacağını da açıkladı. Microsoft bunun için Windows Phone tabanlı cihazların sayısını artırmayı hedefliyor. Bu amaçla, Micromax ve Blue gibi yerel firmalarla olan iş birliği de genişletilecek.

Pazar payı hala yüzde 3 civarında seyreden Windows Phone konusunda Microsoft pes etmese de, bu işletim sisteminin geleceğini pek parlak görmüyor. Zira Nokia’nın ürün portföyü ne kadar inanılmaz olursa olsun, işletim sistemine yönelik uygulamaların yetersizliği kullanıcıları Nokia’ya yönelmekten alıkoyuyor. Ancak Lumia 520 ile umulmadık bir başarı yakalayan Microsoft, Lumia 630 ile de bu başarısını sürdürebilirse belki rahat bir nefes alabilir.