reklamı kapat

POPÜLER

12,9 inçlik iPad Pro söylentileri yeniden ortaya çıktı

Apple‘ın iPad serisine daha geniş ekranlı iPad Pro’yu ekleyeceğine ilişkin söylentileri 2013’ten beri takip ediyoruz. Tayvanlı Economic Daily News‘un 15 Temmuz tarihli haberine göre Apple bu yıl iPad’in üç farklı modelini piyasaya sürecek. Bu üç modelin 9,7 inçlik iPad Air ve 7,9 inçlik iPad mini modellerine ek olarak iPad Pro adıyla anılan 12,9 inçlik büyük ekranlı bir iPad olacağı söyleniyor.

Daha önceki söylentiler de Apple’ın bu yıl profesyonel kullanıcılara yönelik büyük boyutlu bir iPad çıkarmak istediğini belirtiyordu. Bazı kaynaklara göre, 12,9 inçlik bir tablet fikrini ciddi ciddi değerlendiren Apple, sonradan bu işten vazgeçmişti. Buna ek olarak, iPad Pro’ya ait olduğu iddia edilen bileşenlerin görüntüleri de geçtiğimiz aylarda internete düşmüştü.

Economic Daily News ayrıca, Apple’ın merakla beklenen akıllı saati iWatch’a ilişkin iddialarda da bulunuyor. Buna göre iWatch’un daha önceki söylentilerle tutarlı biçimde iki farklı boyutla, ancak toplamda üç model halinde piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

iPhone 6’yı eylül ayında piyasaya sürmesi beklenen Apple’dan her zamanki gibi ses seda yok. Tabii dedikodu kazanı kendi kendini çevirir, merakı da giderek artırırken Apple’ın bir açıklama yapması kendi bindiği dalı kesmesinden farksız olacağı için bir açıklama beklememiz aslında gayet yersiz.

İLGİLİ HABERLER