reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Pad 6S Pro

144 Hz ekranlı tablet Xiaomi Pad 6S Pro tanıtıldı

Bugün iddialı amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra yanında 144 Hz ekranlı tablet modeli Xiaomi Pad 6S Pro da tanıtıldı. Ürün gayet güzel görünüyor.

12,4-inç ekranıyla büyük seçenekler arasına dahil olan yeni tablet modeli Xiaomi Pad 6S Pro, bu ekranda 3K çözünürlük, yüksek bir akıcılık vadeden 144 Hz yenileme hızı ve 900 nit parlaklık sunuyor. Arkasında 50 megapiksel + 2 megapiksellik kameraların bir araya getirildiği tablet, gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alıyor ve 120W şarj destekli 10.000 mAh piliyle dikkat çekiyor. Kutusundan HyperOS ile çıkan model, WiFi-7 ile Bluetooth 5.3 gibi güncel bağlantı teknolojilerine destek veriyor ve özel klavye birimiyle istendiği anda dizüstü formuna büründürülebiliyor. Kalem desteği de olan Pad 6S Pro, Dolby Audio destekli sekiz hoparlör üzerine kuruluyor ve 20 megapiksellik bir ön kamera ile temel ihtiyaçların altından rahatlıkla kalkabiliyor. En üstte 16 GB RAM ve 1 TB depolama ile alınabilen cihaz için açıklanan yurt dışı başlangıç fiyatı 458 dolar seviyesinde ve modelin ileride Türkiye’de satılma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi bu aralar birçok önemli duyuru yaptı. Örneğin firma kısa süre önce Xiaomi x Leica Optik Enstitüsünü kurduğu duyurdu ve o konuda şunları aktardı: “Küresel teknoloji devi Xiaomi ve Leica Camera AG, Xiaomi x Leica Optik Enstitüsü’nü hayata geçirdiklerini açıkladı. Bu enstitünün kuruluşu, akıllı telefon sektöründe önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Merkezinde optik teknolojilerin yer aldığı enstitü, dijital görüntüleme ve yapay zeka teknolojileri dahil olmak üzere, pek çok entegre disiplinler arası bilimi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Daha önce yaptığı iş birliklerini de baz alan Xiaomi x Leica Optik Enstitüsü, mobil cihazlarda optik performansta çığır açacak bir endüstri standardını birlikte geliştiriyor. Böylelikle hem teknoloji hem de kullanıcı deneyimi açısından çıtayı yükseltiyor. Girişim, felsefe, teknoloji ve kullanıcı deneyimine büyük önem veriyor. Mobil görüntüleme alanında yeni bir amiral gemisi olması hedeflenen Xiaomi 14 Ultra, bu standardın gelişiminde ilk kilometre taşı olarak görev yapacak ve mobil görüntüleme konusunda benzersiz bir optik performans sunacak.

Xiaomi x Leica Optik Enstitüsü, mobil fotoğrafçılık çağında gelişmiş bir mobil görüntüleme optik sistemi oluşturmayı amaçlayarak optik teknolojisinde kapsamlı inovasyonları sürekli olarak teşvik ediyor. Hem Leica hem de Xiaomi’nin güçlü yönlerinden yararlanan enstitü, kompakt bir form faktöründe ultra hassas optik lensler tasarlamak, hesaplamalı fotoğrafçılıkta ideal performansa ulaşmak, lensler için en katı optik standartları korumak ve en son optoelektronik teknolojisinin araştırma ve uygulamasını yapmak olmak üzere dört ana teknik faktöre odaklanıyor.

Xiaomi Pad 6S Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER