reklamı kapat

POPÜLER

nubia-α

2018’in en ilginç akıllı telefonu olacak “nubia-α” ile tanışın [Video]

2018 yılında birçok yeni akıllı telefon tanıtıldı. Ancak hiçbiri nubia-α gibi farklı görünmüyordu. Karşımızda sektörü gerçekten geleceğe taşıyacak çok ilginç bir model bulunuyor. İşte detaylar;

Arkasında ZTE yer alan Nubia‘nın yukarıdaki video ile görücüye çıkardığı yeni akıllı telefon modeli nubia-α, akıllı saat / bileklik formunda karşımıza çıkıyor. Şimdilik bir bilgisayar tasarımında gördüğümüz telefon, söylendiği kadar gerçek. Önümüzdeki çeyrekte satışa çıkacağı iddia edilen telefon, katlanabilir ekranıyla fark yaratıyor. Ön yüzünde büyük bir kamera yer alan ürün, akla direkt olarak Lenovo’nun benzer tasarıma sahip konsept modelini getiriyor. Katlanabilir esnek ekranının OLED olduğu söylenen telefon, 4G LTE desteğine de sahip görünüyor. Videoda çok fazla detayın verilmediği telefon, metal bir kayış üzerine kuruluyor. Altında şarj için dört pinli bir port yer alan model, yayında tek bir fiziksel buton taşıyor. Kalınlığı Apple Watch modelleri kadar duran nubia-α, şimdilik iki farklı renkte görünüyor. Modelde özel bir yakınlık sensörünün de yer aldığı söyleniyor. Bu sensör ekran yönünü baktığınız açıya göre ayarlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nubia-α tasarımıyla fark yaratıyor

Sektörün geleceğinde katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar yer alıyor. Ancak katlanabilir ekranlar başka imkanların ve tasarımların da kapısını aralayacak gibi görünüyor. Yakında teknik ve fiyat açısından detaylanması beklenen model, gelecek için heyecanlandıran cihazlar arasında yer alıyor.