reklamı kapat

POPÜLER

Samsung TV

2020 Samsung akıllı TV’lere bulut oyun servisleri geldi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung eski ürünlerini unutmuyor. 2020 model Samsung TV’lerde de artık bulut oyun desteği yer alıyor.

İlk adım aslında daha önce atılmıştı ancak bugün hem geniş çaplı hem de küresel olarak 2020 yılında satışa sunulan Samsung akıllı televizyon modellerinin büyük bölümüne birden fazla bulut oyun servisi dahil edildi. Bu önümüzdeki günlerde destek verilen hemen her ülkede eksiksiz olarak sunulacak servisler Xbox Game Pass / Cloud Gaming, GeForce Now, Amazon Luna, Antstream Arcade, Utomik ve Blacknut olarak açıklanıyor. Bu adım elbette kullanıcılar için harika görünüyor, bahsi geçen bulut oyun servisleri sayesinde televizyonlar yüksek hızlı bir internet üzerinden çok güçlü oyun sistemleri haline getirilebiliyor. Kablolu ya da kablosuz kontrolcü de takılabilen yani konsol benzeri bir oyun deneyimi sunabilen Samsung imzalı akıllı televizyonlar, şimdiye kadar sadece 2021 ve üstündeki modellerinde bulut oyun deneyimi sunabiliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 modellerine yönelik adım hakkında kısa bir açıklamada bulunan Samsung’un oyun ürünlerinden sorumlu başkanı Mike Lucero geçtiğimiz aylarda, “Bugün bulut oyun deneyimini bu yılın sonlarına doğru 2020 model TV’lerimize genişleterek, on milyonlarca oyuncunun favori oyunlarına rahatlıkla erişim şansı vereceğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz” demişti.

Bu hizmetlerin Türkiye’deki çalışma durumları hakkında ayrıntılı bilgiler önümüzdeki dönemde verilecektir ancak bahsi geçen bulut oyun servislerinden sadece Geforce Now Türkiye’de hizmet veriyor. Onun da arkasında direkt olarak Turkcell hizmeti Game+ yer alıyor.

Samsung TV adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli