reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz

2025 Mercedes S-Class görücüye çıkarıldı

Lüks otomobil sınıfının en önemli üyesi yenilendi. Bugün karşımıza resmi olarak 2025 Mercedes S-Class çıkarıldı.

2025 Mercedes S-Class, basit bir makyaj operasyonundan geçti yani çok büyük yenilikler getirmiyor. Özellikle yukarıda gördüğünüz mavi rengi dikkat çeken model (Toplamda iki farklı yeni renk seçeneği var), MBUX arayüzünde artık video odaklı RIDEVU hizmetini (Sony Pictures Entertainment imzalı filmler ve diziler) içeriyor, Avrupa modelleri otomatik şerit değiştirme özelliği (Araç uygun şartlarda otomatik sollama yapabiliyor) kazanıyor ve çok konforlu görünen yeni kafalık yastıkları ile boy gösteriyor. Motor tarafında bir bilgi verilmediği için o tarafta mevcut yapıyı koruduğu söylenen araç, bu ay belirli pazarlarda siparişe açılacak ancak fiyatlar henüz paylaşılmış değil. Eğer kaçırdıysanız geçtiğimiz hafta da Lüks elektrikli 2025 Mercedes EQS görücüye çıkarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlamak adına Mercedes’in tamamen elektrikli ultra lüks sedan modeli EQS için hazırlanan yeni sürüm, yerini aldığı model ile aynı görünüyor, bu açıdan hem iyi hem de kötü yorumlar alıyor. Tasarımdaki en büyük değişiklik, daha geleneksel ya da normal S-Class’a yakın bir çizgide hazırlanan sahip ön ızgara oluyor, araçta artık klasik bir Mercedes yıldızına da yer veriliyor. Gerçekte fotoğraflarda göründüğünden daha heybetli duran EQS’in yenisi, teknik olarak verilen bilgiye göre artık 108,4 kilovat-saat yerine 118,0 kilovat-saatlik biraz daha büyük bir batarya paketi üzerine kuruluyor.

Araç resmi verilere göre tek motorlu 450+ versiyonu ile tam 800 km menzili geçiyor, EQS 450 4Matic sürümü ise 710 km’den fazla bir menzil getiriyor. Rejeneratif fren sistemi geliştirilen ve bu sayede sürüş sırasında batarya paketine daha fazla enerji gönderebilen model, inanılmaz konforlu görünen harika bir yaşam alanı üzerine kuruluyor. Gelişmiş otonom sürüş sistemleriyle donatılan 2025 Mercedes EQS için ısı pompası da artık her modelde standart olarak sunuluyor. İleride Türkiye’de de satılacak EQS’in yeni sürümü yurt dışında 104 bin dolardan başlıyor, seçilen sürüme bağlı olarak fiyat en üstte tam 147 bin dolara kadar çıkıyor.

Mercedes-Benz

2025 Mercedes S-Class yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu