reklamı kapat

POPÜLER

24. İstanbul Caz Festivali sanatçılarının portrelerine iPhone 7 Plus dokunuşu

Bu yıl 4-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen 24. İstanbul Caz Festivali‘ne katılan sanatçıların portreleri son zamanların ilgi gören akıllı telefonlarından iPhone 7 Plus ile çekildi. Fotoğraf sanatçısı Muhsin Akgün “Caz Portreleri” olarak adlandırdığı bu çalışmalarında iPhone 7 Plus’ın marifetlerini gözler önüne seriyor.

Kısaca bahsetmek gerekirse İstanbul Caz Festivali, 1994 yılından beri gerçekleşiyor. Temmuz ayının ilk haftasıyla başlayan festival kapsamında İstanbul’un çeşitli yerlerinde konserler düzenleniyor. Böylece İstanbul caz türünün sevilen isimlerine ev sahipliği yapıyor. Uluslararası İstanbul Caz Festivali bu etkinliklerin yanı sıra 2002 yılından beri her sene ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü vermeye başladı. Bu ödüle layık görülen isimler Türkiye’de ve dünyada caz müziğin gelişmesine yardımcı olan kişiler arasında seçiliyor.

İstanbul Caz Festivali bu sene 4-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Bu keyifli etkinlik fotoğraf sanatçısı Muhsin Akgün‘ün “Caz Portreleri” çalışması ile ölümsüzleştirildi. Çekilen kareler Muhsin Akgün ve İstanbul Caz Festivali‘nin resmi Instagram hesapları üzerinden paylaşıldı. Muhsin Akgün ölümsüzleştirdiği anların ardından “Tüm çekimlerin öncesi ve sonrası için söyleyebileceğim ortak durum, çektiğim tüm sanatçıların sonuçları görmesiyle birlikte yüzlerinde beliren memnuniyet ifadesiydi. Özellikle derinlik efektinin oluşturduğu atmosfer onları çok etkiledi.” sözlerini sarf etti.

Muhsin Akgün’ün iPhone 7 Plus kullanarak çektiği fotoğrafları haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.