reklamı kapat

POPÜLER

4 GB RAM’li ve Snapdragon 820 işlemcili LG G4 Pro iddiaları

Geçtiğimiz ay duyurduğu G4 ile bu yılki amiral gemisi modelleri arasına katılan LG görünüşe bakılırsa bir üst seviye telefon daha hazırlığında. G4 Pro adıyla geleceği söylenen telefon, G4’ten daha gelişmiş özelliklere sahip.

Geçtiğimiz yıl G3’ün “Pro” versiyonunu çıkarmayarak bundan sonra “bir yılda iki amiral gemisi” stratejisinden vazgeçen LG, bu yıl o stratejiye geri dönmek üzere. Nitekim şirketin CEO’su Cho Jun-ho henüz G4 duyurulmadan önce 2015’in sonbaharına üst seviye bir G modelinin sözünü vermişti. LG G4 duyurulduktan sonra Pro’dan bir süre haber alamadık ancak yeni iddialara göre telefonun teknik özellikleri bile belli olmuş durumda.

Çin’in sosyal medya ağı Weibo’da ortaya çıkan iddialara göre G4 Pro’da 5,8 inç boyutunda devasa bir ekran yer alacak. 2560 x 1440p çözünürlüklü ekrana Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 27 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera eşlik edecek. Tamamen metal kasayla geleceği söylenen G4 Pro için gösterilen çıkış dönemi ise ekim. Oldukça etkileyici bu özelliklerin gerçek olup olmadığını önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

YORUMLAR