reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch

4K Nintendo Switch hakkında son bilgiler ortaya çıktı

Sony ve Microsoft, 4K çözünürlüğe destek verecek oyun konsollarını tanıtmasının ardından gözler Nintendo’ya çevrildi. Bloomberg’in aktardığı habere göre Nintendo, önümüzdeki yıl yeni bir konsolunu satışa sunma hazırlığı içinde.

Advertisement

Bloomberg, yeni modelin 4K çözünürlüğe destek vereceğini söylüyor. 4K çözünürlük desteği sayesinde Nintendo imzalı yeni konsolun daha yüksek çözünürlükte oyun deneyimi sunacağını söyleyebiliriz. İddialara göre 4K destekli oyun konsolu önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Nintendo Switch Pro ismiyle karşımıza çıkması beklenen konsolun tasarımının da daha şık bir çizgiye sahip olacağı ifade ediliyor. Dahili ekranının Full HD çözünürlük, konsolun televizyona bağlandığında ise 4K çözünürlük kalitesi sunacağı dile getiriliyor.  8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza ise konsolda yer alması beklenen diğer özellikler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch Pro’nun satış fiyatı belli mi?

Bazı kaynaklar Switch Lite’ın güncellenmiş bir versiyonun satışa sunulacağını belirtse de bu iddia gerçeği yansıtmıyor. Çünkü Switch ve Switch Lite konsollarını yurt dışındaki mağazalarda bulmak hala zor. Nintendo’nun bu yıl yeni bir konsol çıkarmak yerine önümüzdeki yıl 4K çözünürlüklü bir konsolla karşımıza çıkması bekleniyor. Konsolun satış fiyatıyla ilgili bir iddia ise henüz ortaya atılmış değil. Konsolla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

PlayStation 5’in tanıtım videosu